Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.12.2018 Galerijā “Romas dārzs” – vērienīga liepājnieku mākslas darbu kolekcijas ekspozīcija  (2)

13. decembrī pulksten 17.30 galerijā „Romas dārzs”, Zivju ielā 3, atklās pastāvīgu ekspozīciju „Liepāja-Laiks-Mākslinieks”, kurā vienkopus būs skatāmi Liepājas mākslinieku darbi, kas radīti 20. gadsimtā, informē galerijas vadītāja Astra Dzērve.

Galerijas izstāžu zālēs turpmāk ikvienam būs iespēja iepazīties ar plašu Liepājas 20. gadsimta mākslinieku darbu kolekciju – gleznām, akvareļiem, grafiku. Ekspozīcija būs Liepājā vienīgais apmeklētājiem pastāvīgi pieejamais liepājnieku mākslas darbu krājums, kur klātienē skatīt ap 150 mākslas darbus, kas ir tikai neliela kolekcijas daļa.

Galerija “Romas dārzs” izvirzījusi uzdevumu kolekcionēt un apkopot to latviešu mākslinieku darbus, kuru dzīves un darba gaitas saistītas ar Liepāju. Kolekcijā ir pārstāvēti vairāk nekā 30 mākslinieki, kuru dzīves sākums un skolas gaitas aizsākušās Liepājā, ir mākslinieki, kuru ražīgākie darba gadi ritējuši šeit, kā arī mākslinieki, kuri aktīvi piedalījušies izstādēs, darbojušies mākslas pedagoģijā, tādējādi veidojot kultūras vidi un atstājot vērtīgu kultūras mantojumu.

Lielākā daļa darbu atspoguļo mākslas tendences pagājušā gadsimta sešdesmitajos, septiņdesmitajos, astoņdesmitajos gados, kad Liepājā aktīvi strādāja mākslinieki Valters Uzticis, Matīss Zavickis, Staņislavs Dinģelis, Artūrs Baumanis, Otto Tiliņš u.c. Vēlāko laika posmu parstāv Egils Radziņš, Egīls Brūns, Valdis Mackars.

Galerijas „Romas dārzs” darbības laikā tās krājumi ir papildināti arī ar apjomīgām vairāku Liepājas mākslinieku – Valtera Uztiča, Jāņa Lauvas, Staņislava Dinģeļa un Valda Mackara darbu kolekcijām. Pilnveidots mākslinieku Egila Radziņa un Roberta Stārosta darbu krājums.

Ekspozīcijā pārstāvēti arī liepājnieki, kuru mūža un daiļrades garākais posms aizvadīts trimdā. Tie ir Jānis Gailis, Augusts Annuss, Ēvalds Dajevskis, Kārlis Frīdrihs Šaumanis.

Interesants kolekcijas akcents ir Jāņa Jaunsleiņa zīmējumi, kas atspoguļo dažādas dzīves situācijas un cilvēku tipāžus Latvijas brīvvalsts sākuma posmā.

Tēlotājas mākslas darbu kolekcijas pirmsākumi aizsākušies galerijā “Māja” divtūkstošo gadu sākumā, kad uzņēmējs Ivars Kesenfelds to bija izveidojis Vecajā ostmalā 24. Vēlāk mākslas kolekcija mērķtiecīgi papildināta, iegādājoties darbus gan izsolēs, antikvariātos, gan no māksliniekiem un kolekcionāriem, darbi saņemti arī dāvinājumos, taču kolekcijas papildināšana joprojām ir aktuāls un nepārtraukts process. Turpmāk ekspozīcijā mākslas darbi tiks regulāri mainīti, lai galerijas apmeklētājiem būtu iespēja apskatīt arī pārējo kolekcijas daļu.

Ekspozīciju „Liepāja-Laiks-Mākslinieks” iekārtoja galerijas vadītāja Astra Dzērve un mākslinieks Vilnis Bulavs.

Skolēniem ieeja bez maksas.