Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

06.06.2019 Jauno mediju mākslas izstādē būs tehnoloģiski inovatīvas instalācijas

Sestdien, 8.jūnijā, pulksten 20 atklās jauno mediju mākslas izstādi “Novirzoties no kursa/Deviation”, kurā būs skatāmas tehnoloģiski inovatīvas mākslas instalācijas, virtuālās realitātes (VR) darbi, datu vizualizācijas un video darbi, kas atspoguļo jauno mākslinieku skatījumu uz šodienas realitātes potenciālajiem attīstības virzieniem, vēsta izstādes organizatore Ieva Vīksne.

Izstādē eksponēti 12 Liepājas Universitātes studiju programmas “Jauno mediju māksla” bakalauru darbi, kas balstās mākslas pētījumos par cilvēka atmiņām, laika uztveri, smadzeņu darbību, virtuālo realitāti, dažādām fikcionālām un reālām personām, literatūru un tās adaptāciju jaunajos medijos, sabiedrības struktūrām, datiem un to vizualizācijām.  

Ieva Vīksne savā mākslas darbā “SYNK IN” apskata biometrisko datu – smadzeņu viļņu kā interfeisa – ietekmi, uz to, kā skatītājs piedzīvo virtuālās realitātes vidi – skatītājam būs iespēja pieredzēt iegrimšanu ūdenī – zemapziņas dzīlēs. Kaspara Lēvalda virtuālās realitātes mākslas darbs “Atmiņu māja” simbolizē paša mākslas darba autora prāta arhitektūru – virtuālās mājas istabas atainos autoram nozīmīgu atmiņu reprezentācijas. Diana Paldiņa liks saplūst savām un skatītāja atmiņām smaržu mākonī. Savukārt Oskars Zikmanis uzdod jautājumu par mākslas tirgus ētiku mokumentārijā “Mākslas mecenāts”.

Izstādes notikuma vieta, klubs "Kursa" (Liepājā, Zvejnieku alejā 11b-1) ir vēsturiska ēka, kurā līdz šim nav notikušas laikmetīgās mākslas izstādes, taču telpu scenogrāfija rosina veidot dialogu starp dažādām paaudzēm, pagātni, tagadni un nākotni.

Izstāde būs apskatāma no 8. līdz 16. jūnijam.