Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

04.11.2019 Liepājā atklās starptautisku digitālās mākslas izstādi “Plastiskā daba”

Piektdien, 8.novembrī, ikgadējā starptautiskā jauno mediju mākslas festivāla "Update/Atjauninājums" ietvaros Liepājā tiks atklāta starptautiska izstāde “Plastiskā daba”, pulcējot 16 mediju mākslinieku darbus no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Nīderlandes, informē izstādes kuratore Anna Priedola.

Fotogrāfijās, video, animācijā, virtuālajā realitātē un imersīvās skaņu telpās mākslinieki pētījuši cilvēka, dabas un tehnoloģiju mijiedarbību – liekot pārvērtēt dabisko cilvēkā un cilvēcisko dabā.

Multimediju māksliniece Zanda Puče savā foto un video darbu sērijā “Medības” izzina šo cilvēka piekopto dabas kontroles mehānismu un mednieka instinktu mūsdienās.

Lietuviešu arhitekte Aiste Ambrazevičute (Aistė Ambrazevičiūtė) savā radošajā darbībā veido imagināras kartes, atainojot pilsētvidē atrodamus augu motīvus, kas urbānas vides iemītniekam tomēr atklāj šķietami svešas un nepazīstamas ainas.

Savukārt jauno mediju mākslinieki Gustavs Lociks un Andrejs Poikāns skatītājam atklāj vizuālas un skaņu ainavas, kas veidotas sadarbībā ar mašīnmācīšanās algoritmiem, reflektējot par vides konstrukcijām mākslīgā intelekta laikmetā.

Izstādes atklāšanā ar jauktās realitātes performanci “Savienotās realitātes” uzstāsies mākslinieku grupa no Vācijas – viņi izstrādājuši virtuālās realitātes sistēmu, kas pārbauda lietotāja smadzeņu plasticitāti, liekot pasauli ieraudzīt no līdzcilvēka skatpunkta. Tikai sadarbojoties viens ar otru, Savienotās realitātes lietotāji var sasniegt savu mērķi.

Izstāde būs atvērta no 8. līdz 24.novembrim Zivju ielā 3, blakus galerijai “Romas dārzs”.  Ieeja bez maksas.