Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

08.04.2019 Liepājā atklāta izstāde “Iekļauties kustībā”

Pagājušajā piektdienā, 5. aprīlī, ar franču mākslinieka Silvēra Žarosona (Silvère Jarrosson) performanci koncertzālē “Lielais dzintars” atklāta izstāde “Iekļauties kustībā”. Sadarbojoties koncertzālei ar Francijas institūtu Latvijā un Latvijas Mākslas akadēmiju, izstāde tapusi kā dialogs starp Silvēru Žarosonu un trīs latviešu māksliniekiem Reini Bērziņu, Ansi Rozentālu un Jāni Noviku, vēsta koncertzāles mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Izstāde apvieno četru mākslinieku daiļradi ar vienojošo pamata tēmu – kustība. Mākslinieki ir radījuši instalācijas, kas aicinās skatītājus saplūst ar mākslas darbiem. Silvērs Žarosons Francijā ir uzgleznojis 16 lielformāta audeklus, kuri izstādīti organiskā apļa kompozīcijā ir kā atbilde uz Anša Rozentāla metafiziskajām pārdomām par ūdens un gaisa tēmu, Jāņa Novika koka instalācijām vai Reiņa Bērziņa tēlniecības objektiem.

Izstādē „Iekļauties kustībā” Latvijas un Francijas jaunie mākslinieki rada savas interpretācijas par kustību un personisko telpu. Mākslinieku darbi ietver laika cilpas, kuras konstruē un dekonsturē realitāti, mūsdienu trokšņainā vide tiek apstrādāta mainīgos audio signālos, ar kuru palīdzību rodas kustība un tiek mainīts vizuāli uztveramais attēls. Vienojošs elements jauno mākslinieku darbos ir lielformātu glezniecības un skaņas instalācijas.

Pirmo reizi izstāde 2018. gada nogalē tika izrādīta Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstāde Liepājā ir papildināta ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu darbiem, ko jaunie mākslinieki radījuši īpašā, tieši viņiem organizētā Silvēra Žarosona meistarklasē.

Izstāde “Lielajā dzintarā” bez maksas apskatāma līdz 23. aprīlim.