Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.02.2019 Liepājas ainavas nekad neapnīk

Liepājas ebreju kopienas namā Kungu ielā sestdien notika liepājnieka, mākslinieka, ilggadēja metalurga Eduarda Kaplāna kārtējās personālizstādes atklāšana. Varētu teikt, ka personālizstādes atklāšana dzimšanas dienas priekšvakarā jau kļuvusi par mākslinieka tradīciju. Apsveikt viņu ar šo notikumu bija ieradušies draugi, paziņas un, protams, bijušie kolēģi.

Eduardam Kaplānam vienmēr paticis zīmēt – gan bērnībā, gan brieduma gados, vienīgi mūžīgi tam trūcis laika, un tikai pēc aiziešanas pensijā radusies izdevība vairāk pievērsties savam vaļaspriekam – glezniecībai. Un tāpēc gados vairs ne jaunais mākslinieks ir ļoti ražīgs un viņam aizvien netrūkst darbu, ko izrādīt cienītājiem. "Gads bija sarežģīts, tomēr kaut ko jaunu ir izdevies radīt. Kā vienmēr, manas gleznas veltītas ģimenei, pilsētai un jūrai. Tiesa, ir nelieli izņēmumi – klusā daba "Viens" un pazīstamā austriešu mākslinieka Gustava Klimta gleznas "Higieja" kopija (gleznas "Medicīna" fragments). Audekla oriģināls nav saglabājies, un es ar milzīgu entuziasmu ķēros pie gleznas atdarināšanas pēc fotoattēla. Man pašam šķiet, ka sanāca skaisti," šoreiz savas izstādes atklāšanā pastāstīja E. Kaplāns.

Jūrmalas parks, Kūrmājas prospekts, Šaurā, Ludviķa, J. Dubelšteina iela, jūras ainavas – apmeklētāji ievēroja, ka pie E. Kaplāna darbiem gribas uzkavēties, tāpat šķiet, ka mākslinieks apveltīts ar īpašu talantu – dāvināt prieku ar savām gleznām. Jāpiebilst, ka pagājušā gada beigās E. Kaplāns piedalījās arī tēlotājmākslas ikgadējā izstādē Liepājas muzejā, kurai darbus ekspozīcijai atlasīja stingra, profesionāla žūrija.

Interesanti, ka mākslinieka darbi un idejas rod turpinājumu arī citos radošos projektos. Piemēram, jaukie kleizmeri – E. Kaplāna tāda paša nosaukuma grafisko darbu sērijas personāži – pārcēlušies uz ļoti gaumīgi un skaisti noformētiem cita ļoti talantīga Liepājas meistara – Jeļenas Krilovas dekoratīvajiem šķīvjiem. Divi dekoratīvie šķīvji ar kleizmeriem arī izlikti arī izstādē, bet visjaunākais šāds mākslas priekšmets kā dāvana tika pasniegts ārkārtējai un pilnvarotai Izraēlas vēstniecei Latvijā Lironai Bar-Sadē. "Brīnišķīgi, ka Eduardam Kaplānam nav apdzisusi radošā iniciatīva, nav izsīkušas idejas un vēlēšanās zīmēt," apsveicot mākslinieku dzimšanas dienā un ar kārtējās izstādes atklāšanu, sacīja Atklātā sabiedriskā fonda "Liepājas ebreju mantojums" pārstāve Ilana Ivanova un novēlēja māksliniekam vēl daudzus gadus priecēt liepājniekus ar lieliskiem darbiem.

E. Kaplāna gleznu izstāde būs skatāma visu mēnesi.