Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

30.09.2019 Liepājas muzejā atklās Daces Grīnbergas keramikas izstādi

3.oktobrī pulksten 17 Liepājas muzejā tiks atklāta keramiķes Daces Grīnbergas darbu izstāde “Ažūrs. Starp amatniecību, mākslu un dizainu”, kurā būs skatāmi ažūra tehnikā darināti šķīvji un skulptūras, portālu informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Liepājā Daci Grīnbergu pazīst kā ilggadēju mākslas pedagogu, Liepājas dizaina un mākslas vidusskolas keramikas nodaļas vadītāju. Iepriekš māksliniece ir strādājusi ar dažādiem keramikas materiāliem – viņas radošajā darbībā iezīmējas vairāki lieli periodi un tēmas. Radošās darbības sākumā – Latvijas podniecības tradīcijās balstīta keramika, bet šodien tie ir ažūri trauki un keramikas skulptūras.

Latvijā ienākot jauniem materiāliem un tehnoloģijām, Dace Grīnberga ir atklājusi akmensmasu un augstās temperatūras apdedzinājumu kā sev vistuvāko izteiksmes veidu. Māksliniece izstrādājusi savu autortehniku ažūrās keramikas veidošanā, pielietojot dedzināšanu malkas ceplī, kas paaugstina keramikas virsmas kvalitāti.

Dace Grīnberga ir izkopusi savu darba tehniku un izdomājusi īpašu caurumošanas sistēmu. Māls viņas rokās spēj pārvērsties sarežģītu faktūru greznās mežģīnēs.

„Ja var adīt pa valdziņam, tad var arī izdurt pa vienam caurumiņam ar dažādiem kociņiem”, saka māksliniece par savu darba metodi.

Mākslinieces autortehnika savienojumā ar profesionālām zināšanām tehnoloģijā un ilggadēju pieredzi keramikā, nodrošina viņas darbiem augstu profesionālo līmeni. Katrs šķīvis, bļoda vai skulptūra ir neatkārtojams. Proporcijas, formas un faktūras saskaņa, akmensmasas krāsas saspēle ar delikāto glazējumu un vieglu zeltījuma mirdzumu ir īsta bauda acīm.

Daces Grīnbergas keramikas izstādi “Ažūrs. Starp amatniecību, mākslu un dizainu” Liepājas muzeja anfilādē būs iespējams skatīt no 3. oktobra līdz 3.novembrim.