Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: LETA

05.09.2019 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē – dzejas, mūzikas un mākslas performance  (6)

7.septembrī pulksten 12 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē sāksies priekšlasījumu cikls "Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle - Eiropas pērle".

Interesenti varēs vērot slaidrādes, noklausīties lekcijas par Eiropas kultūras mantojumu un tā saglabāšanu Liepājas pilsētā. Lekciju laiks kopumā plānots divas stundas ar daudzveidīgu tematiku – arhitektūra, mūzika, māksla, kultūra sasaistē ar sakrālo mantojumu.

Priekšlasījumus lasīs vieslektors, profesors Jānis Krastiņš, tēlnieks Egons Peršēvics, mūziķe Ieva Tālberga. Dekāns Pēteris Kalks vēsturiskā skatījumā stāstīs par Liepājas dievnamiem, nesen izveidoto skulpturālo kristāmtrauku Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, liturģijas elementiem un to nozīmi dievkalpojuma gaitā un dievnama vietu pilsētvidē.  

Pulksten 15 sāksies meistardarbnīca "Glābt pasauli". Kultūras mantojuma kontekstā māksliniece Agnese Rudzīte aicinās paraudzīties uz dažādām mākslas izpausmēm, ieskatīties, ieraudzīt, kā pārveidot jau reiz radītu materiālu un pārveidot to  jaunā veidolā.

Gan pieaugušie, gan jaunieši un bērni varēs izšūt, izveidot, uzzīmēt, uzgleznot savu radošo darbu, apgūt jaunas prasmes, kā saglabāt esošo un neizmest vērtīgo.

Pulksten 20 notiks dzejas, mākslas, mūzikas un gaismas performance "VERTIKĀLE V", kas šogad veltīta dievkalpojuma tēmai. Vakara pasākumā piedalīsies dzejnieki, mūziķi un mākslinieki.

Savukārt 8.septembrī pulksten 12 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē notiks vēl viena lekcija - ekskursija, un to vadīs sakrālās telpas pētniece Daina Lāce, ārpus katedrāles telpām, savā stāstījumā iekļaujot tēzes par dievnamu kā Eiropas sakrālās mākslas fenomenu Eiropā.