Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

12.03.2019 Māksla elpo otrreiz

Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā var apskatīt mākslinieka Dzintara Adieņa personālizstādi "Otrā elpa". Skatītāju vērtējumam nodoti 30 darbi – eļļas gleznas un zīmējumi. "Šī izstāde ir kā mana "otrā elpa"," saka mākslinieks.

Šī ir pirmā lielā mākslinieka personālizstāde Liepājā. Īpaša vieta tajā ierādīta zīmējumiem. Tajos dominē cilvēku portreti. Figūras attēlotas ar niansētu tonālo zīmējumu, tādējādi uzsverot dziļumu un līniju smalkumu. To, ka mākslinieks ir jūrmalnieks, jau pirmajā brīdī var konstatēt, veroties viņa gleznās, kurās virsroku guvusi jūras tematika – jūrmalas skati, mols, jūras nerimtīgā viļņošanās. Liela vieta ierādīta arī ostai un kuģiem.

Pats Dz. Adienis izstādi raksturo kā jaunu radošas enerģijas uzplūdumu: "Tā rezultātā izstādē apskatāmi pārsvarā pēdējos gados tapuši darbi, kuros sižetiski dominē ainava – Latvijā, Lietuvā un Venēcijā tvertie mirkļi. Katram darbam meklēju savu noskaņu, pielieku klāt savu glezniecības rokrakstu un krāsu kolorītu."

Par izstādi atzinīgi izteikusies Latviešu biedrības nama direktore Vita Hartmane: "Izstāde ir krāsu un dzintara toņu piesātināta! Gribas ienirt katrā ainavā, izdzīvot šīs spilgtās saules krāsas."

Dzintars Adienis ir jūrmalnieks, mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Maģistra grādu ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā.

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā skatāma līdz 30. martam.