Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

04.11.2019 Mākslas salonā "Ludviķis" uzzied neskaitāmas saulespuķes

Mākslas salona "Ludviķis" trešajai gadadienai par godu 25. oktobrī tajā uzziedējušas neskaitāmas saulespuķes. Dažādu paaudžu divpadsmit Liepājas mākslinieku darbu kopums saucas "Dzeltenais kadmijs". "Tā kā ir tumšais laiks, gribam saulīti pavilkt," saka mākslas salona īpašnieks Aivars Kleins.

Dzeltenais kadmijs ir spilgtākā dzeltenā krāsa, kuru atklāja 19.gadsimta otrajā pusē. 1887. gadā Vinsents van Gogs, gaidot ciemos Polu Gogēnu, uzgleznoja otro saulespuķu ciklu ar mērķi izdekorēt savas mājas viesistabu. Šodien bez šīs krāsas būtu grūti iemūžināt saules pielietos ziedus.

"Gribu, lai vairāk būtu krāsas bildēs, vēlos saglabāt klasisko glezniecību, kur redz krāsu, eļļu," stāsta A. Kleins. Viņš vēlējies sarīkot savu domubiedru darbu izstādi un aicinājis viņus gleznot sava dārza saulespuķes. Ja esot dzirdēts par rožu plenēriem, tad kādēļ gan ne saulainos ziedus.

"Šie ir mani cīņubiedri no plenēra pirmsākumiem, uz viņiem es varu paļauties. Vairāki mākslinieki atnāca uz manu dārzu, piemēram, Aldis Kļaviņš, kurš turpat blakus dzīvo, arī Irina Tīre. Zināju, ka Andra Pelna ir gleznojusi saulespuķes, arī Jānis Judins, jo viņam arī ir dārzs," pastāsta galerijas vadītājs. Viņš nosmejas, ka Vilnis Bulavs gleznojot visprofesionālāk, jo viņa saulespuķes "nevis skatās ar ģīmīšiem, bet no sāniņa".

Izstādīta arī mūžībā aizgājušā liepājnieka Māra Uldriķa glezna "Saulespuķe burkā". A. Kleins nezinot, kad tā gleznota, varētu būt 70. gadu sākums.

"Paldies tiem, kas palīdzējuši mums trīs gadus noturēties! Ir Liepājā pilsoņi, kas nobalsojuši ar savu maku," atzīst galerijas vadītājs.

Izstāde "Ludviķī" būs skatāma līdz 14. decembrim.