Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.11.2018 Mēģinās sasmīdināt skatītāju

Liepājas teātrī 10. novembrī gaidāma pirmizrāde jauniestudējumam "Kleo-Kleo-Kleo-Patra". Režisors Dž. Dž. Džilindžers pats sarakstījis šo lugu, izmantojot gan vēstures faktus, gan daudzos mītus un leģendas par slaveno Ēģiptes valdnieci. Liepājnieks, mākslinieks -8, kas līdz šim bijis video mākslinieks, tagad debitē savā mājas teātrī kā scenogrāfs. "Komēdijas scenogrāfijā šajā gadījumā bija svarīgi nepieiet lietām ļoti nopietni," par savu darbu stāsta -8.

Kāda būs Kleopatra, kas apdzīvos ārkārtīgi grezno un spilgto skatuves telpu, paliks noslēpums līdz pirmizrādei. Titullomā būs Signe Dancīte, redzēsim arī aktierus Egonu Dombrovski, Sandi Pēci, Edgaru Ozoliņu, Kasparu Godu, Armandu Kaušeli, Gati Maliku, Edgaru Pujātu, Mārtiņu Kalitu, Ilzi Juru un Elizabeti Mariju Branti.

"Nevarētu teikt, ka režisoram bija kādas konkrētas prasības tīri vizuāli, tas viss nāca no manas puses. Tā kā izrāde ir komēdija, formāts nosaka virzienu, kādā vajadzētu iet telpā. Centāmies veidot tā, lai tā palīdzētu radīt vajadzīgo noskaņu un dotu aktieriem iespēju saspēlēties arī ar telpu, veidojot notikumus, kas nepieciešami komiskumam," saka -8.

Scenogrāfs stāsta, ka izrādes tapšanā ir ņemti atpazīstami elementi un interpretēti caur savu prizmu: "Ir paņemts vēsturiskais stāsts, skelets, bet skaidrs, ka neviens nav mēģinājis pieturēties konkrētajiem tēliem un psiholoģijai, kā viņi būtu tajā laikā uzvedušies un ko būtu darījuši. Būvējām savu stāstu, vidi un laiktelpu, kas ir pilnīgi nenosakāma." 

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 7. novembra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!