Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

09.05.2019 Muzejā atklās mākslinieces Ilze Aulmanes izstādi  (1)

No sestdienas, 11.maija, Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs skatāma mākslinieces Ilzes Aulmanes izstāde “Nebeidzamais rotaļu laukums”, informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Urkauska.

Kā saka māksliniece Ilze Aulmane, šī izstāde ir tapusi kā viņas iekšējais rotaļu laukums. Materiāls ir iekšējā pasaule un robežpasaule starp vidi un garu – tā ir mūsu miesa, tās tuvums, miesas un tās siltuma tuvums audumam.

Māksliniece izstādē izmanto materiālus, kas ieskauj mūsu ikdienu – gultas veļu, aizkarus, plastmasas un krāsas triepienus, laukumus, kas vienlaikus var būt gaismas zibšņi, slīdošas un vibrējošas ēnas vai ādas krāsa uz delnām. Vienmēr klāt esošs ir iepriekšējais un nākamais solis.

“Mani interesē telpa, apjoms, krāsa un materialitāte. Strādājot ar to, ar katru sperto soli tiek ierosināts nākamais. Par šīm lietām ir svarīgi domāt, runāt un darīt. Mums arvien vairāk ir iespējas izvēlēties, ko patērējam no izklaides industrijas piedāvātā, palaižot garām neskaitāmas iespējas pašam “radīt” piedzīvojumu, kas spēj ārkārtīgi spēcīgi mūs mainīt. Es alkstu pēc šāda tipa izmaiņām. Par to arī šī izstāde”, – tā Ilze Aulmane.

Ilze Aulmane mācījusies Ogres Mākslas skolā, šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijā studē maģistratūrā. Strādājusi gan kā pedagoģe, gan dežurante, gan izstāžu zāles kuratore. Piedalījusies dažādās izstādēs un aktīvi turpina attīstīt savu radošo darbību.

Mākslinieci aizrauj gandrīz viss dzīvīgais, par galveno vērtību Ilze Aulmane uzskata iespēju mēģināt izzināt un izdzīvot kristīgās ticības būtību. Neatņemama Ilzes dzīves sastāvdaļa ir sportiskas pastaigas ar dabas estētikas baudīšanas elementiem, humors un pozitīva attieksme.

Izstāde Liepājas muzejā skatāma no 11. maija līdz 9. jūnijam.