Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

11.03.2019 Par pleca sajūtu un drosmi

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājas leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvoja "Trīs ruksīši". Aktieri kopā ar režisori Lailu Kirmušku vairākus mēnešus pavadīja aktīvos mēģinājumos, līdz izrāde bija gatava un varēja nonākt mazo kritiķu redzeslokā. "Man gribētos, lai šis stāsts bērniem māca nepadoties arī tad, ja gadās nokļūt briesmās," saka L. Kirmuška.

Izrāde "Trīs ruksīši" veidota pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem, jo, kā izrādās, klasiskais stāsts par trīs sivēntiņiem un vilku, ko vecāki atvasēm lasa priekšā jau no mazotnes, bērniem nemaz neesot piemērots. Režisore zina teikt, ka pirmatnējais ruksīšu dzimtas stāsts jeb teika radies no nebūt ne pūkainas angļu tautas pasakas, kurā vilks noēd divus rukšus un trešais noēd pašu vilku. "Nu tas tāds melnais humors, man jau patiktu, tomēr ne šajā gadījumā," smejas režisore.

Liepājas leļļu teātrī uzvests stāsts par trīs brāļiem ruksīšiem, kuriem atstāti jau ierastie vārdi Nif-nifs, Nuf-nufs, Naf-nafs. Viņi dzīvo meža malā, kur izveidojuši neuzveicamo brālību "3R", par kuru klīst leģendas. Vecākais brālis ir prātīgs filozofs, viņš pēta, domā, izjūt atbildību par jaunākajiem – pieskata un atbalsta. Jaunākie, protams, ir palaidnīgi. Viss notiek, kā jau brāļu vidū pienākas, sākot ar konfliktiem un beidzot ar jautrību. Neticība, ietiepība, slinkums reizēm šo brālību gandrīz izjauc, tomēr izrādei cauri virmo galvenais vēstījums – lai arī kādā situācijā vai nepatikšanās tu esi nonācis, atceries, ka tev blakus ir draugs, brālis vai māsa, kuram tu vari uzticēties. "Ir svarīgi zināt, ka tev šāds cilvēks ir. Jāsargā sevi un otru," saka L. Kirmuška.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 11. marta numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!