Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Sintija Zandersone/LETA

17.01.2019 Pieteikti Purvīša balvai

Ekspertu darba grupa paziņojusi Purvīša balvas nominantus, kas izvēlēti starp divu gadu garumā izvēlētajiem 20 kandidātiem. 2019. gada Purvīša balvai, ko piešķir par izcilākajiem sasniegumiem Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, nominēti arī ar Liepāju saistītie mākslinieki Ieva Epnere un Rasa un Raitis Šmiti. 

Rasa un Raitis Šmiti balvai nominēti par izstādi "Mikropasauļu svārstības", kas bija skatāma viņu pašu dibinātā Jauno mediju kultūras centra "RIXC" mākslas galerijā Rīgā. R. Šmite ir Liepājas universitātes Jauno mediju mākslas studiju programmu direktore. Rasas un Raita kopīgais darbs beidzamo reizi Liepājā bija aplūkojams 2017. gadā, kad koncertzālē "Lielais dzintars" tika piedāvāts viņu mākslas pētījums par cilvēku un augu komunikāciju "Runā ar mani".

Savukārt Liepājā dzimusī Ieva Epnere balvai kandidē par personālizstādi "Dzīvo atmiņu jūra", kas tika eksponēta laikmetīgās mākslas centrā "kim?". Dubultizstādi, veidotu kopā ar mākslinieces dzīvesbiedru Kristapu Epneru, "Dzīvo atmiņu jūra/Vingrinājumi" – pētījumu par cilvēkiem pie Latvijas rietumu robežas postpadomju telpā liepājnieki varēja skatīt 2017. gadā "Lielajā dzintarā".

Pirmo reizi Purvīša balvas vēsturē tiks pasniegts apbalvojums par mūža ieguldījumu, ko saņems māksliniece Džemma Skulme. Pārējie balvas nominanti ir Ēriks Apaļais, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Pauls Liepa un tekstu grupa "Orbīta". Purvīša balva dibināta 2008. gadā un tiek pasniegta reizi divos gados. Laikmetīgās mākslas darbi vērtēti laika periodā no 2016. gada 8.decembra līdz šī gada 10. janvārim. Purvīša balvas izstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks atklāta 23. martā, pirmo reizi notiks arī skatītāju balsojums. Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija plānota 12. aprīlī.