Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Kopā ar izrādi "Ģērbējs" vienā veselumā ir Armanda Kaušeļa fotogrāfijas par visu to, ko skatītājs parasti neredz.
Foto: Armands Kaušelis

16.03.2019 Reāls stāsts bonusā

Reizē ar ilūziju drāmas "Ģērbējs" pirmizrādi Liepājas teātrī skatītāju vērtējumam nodota arī fotoizstāde "Izrāde izrādē". Tās autors ir aktieris Armands Kaušelis, kurš fiksējis visu šī iestudējuma mēģinājumu gaitu. Aktierim šī ir dubulta pirmizrāde, jo viņš piedalās izrādē un pirmo reizi mūžā publiskojis fotogrāfijas.

Fotografēt Armandam paticis vienmēr. Par to, kā bērnībā ar tēvu kopā bildes taisījis, viņš saka, ka tas jau bijis ļoti sen. "Vēlme tomēr iekšā ir sēdējusi. Izdomāju, ka vajag to darīt nopietnāk. Nopirku fotoaparātu, un tieši sākās "Ģērbēja" mēģinājumi. Lūdzu režisoru, vai nevar paknipsēt, jo fotografēšanai ļoti pateicīgi ir visi aktieru izvietojumi, tas, kā izskatās telpās," stāsta Armands. Tā nedēļu knipsējis, līdz pēkšņi atnākusi vīzija par to, ka fotogrāfijas ļoti labi iederas izrādes kontekstā. "Var parādīt, kā aktieri strādā mēģinājumos, kā viņi staigā ar lugas eksemplāriem, bez grima, bez kostīmiem. Tā kā "Ģērbējs" ir izrāde izrādē – reāls stāsts par aktieriem, tad bonusā skatītājiem vēl varētu būt šāda fotoizstāde," ideju atklāj A. Kaušelis. "Pirmizrāde un mana izstāde ir viens vesels. Skatītāji noskatās pirmo cēlienu, kā uz skatuves viss notiek gaismās, tad atnāk aplūkot fotogrāfijas, redz, kā bija mēģinājumu zālē."

Bildes Armands sūtījis kolēģiem, lai apskatās. "Nevienu sliktu vārdu nedzirdēju. Arī tas bija stimuls fotogrāfijas izrādīt publiski, jo visiem patika. Ja nebūtu labās atsauksmes, nebūtu šo soli spēris," viņš atzīst.

Nu aktierim esot viens ar teātri un fotografēšanu saistīts projekts, par kuru viņš vēl nestāsta. "Turpinājums sekos noteikti. Kad paņem fotoaparātu rokās un sāc knipsēt, aizmirsties un vienkārši dari to. Ir forši, un tā sajūta nepamet. Es teiktu, ka tas jau ir tāds dzīvesveids, ka tu visur ej, skaties un tos kadrus redzi. Gaismu spēles vai kāda smuka veca māja. Bildes nāk, izejot no situācijas, kurā atrodies," aizraušanos raksturo Armands.

Tā kā marts teātriniekiem ir svētku mēnesis, jo 27. datumā tiek svinēta Starptautiskā teātra diena, izstādi Liepājas teātra foajē skatītāji, apmeklējot izrādes, varēs apskatīt līdz marta beigām.