Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

06.06.2019 Skatāma interaktīvās mākslas izstāde

Pirmdien, 10.jūnijā, pulksten 19 bijušajā ratiņu rūpnīcā, Tirgus ielā 9, atklās izstādi “Signālu dārzs”. Tajā apvienojušies četri jauno mediju mākslinieki, kas piedāvās šī gada laikā radītus, interaktīvus jaunāko tehnoloģiju mākslas darbus.

Interaktīvām un imersīvām tehnoloģijām kļūstot par arvien lielāku daļu no ikdienas dzīves un īpaši izklaides industrijas, tieši mākslinieki ir tie, kas eksperimentē ar pastāvošo tehnoloģiju robežām – lietojot tās “nepareizi”, tie atklāj arvien jaunus veidus, kā materializēt savas mākslinieciskās idejas.

Izstāde aicina skatītāju iesaistīties, spēlēties, izglītoties un izbaudīt jaunradītus mediju mākslas darbus – atklāt jaunas VR tehnoloģiju iespējas mākslā, iepazīt jaunu dzīvības formu un nonākt akusmātiskā iedomu pasaulē.

Mildas Ziemanes skaņas mākslas darbā dzirdamas mākslīgi veidotas purva skaņas. Arinas Mozzherikovas instalācijā vērojams, kā sadarbojas mākslinieces radītie roboti – veidojot mākslīgo kolektīva intelektu. Eva Ilze Jankovska piedāvā virtuālo galeriju – pilnīgi imersīvu vidi, kurā izstādīti digitāli mākslas darbi un skaņas mākslas instalācija. Apmeklētāji arī aicināti izmēģināt Matīsa Locika mākslas datorspēli.

Paralēli izstādei būs apskatāms arī mediju mākslas pētnieces un mākslinieces Maijas Demiteres veidotais publiskais dārzs, kas piedāvā dažādus risinājumus mikrodārzniecībai – pārtikas audzēšanai telpās un ierobežotā platībā, ar pēc iespējas mazāku laika un resursu ieguldījumu. Tikai vienu dienu, sestdien, 15. jūnijā, no pulksten 15 līdz 18 māksliniece Paula Vītola piedāvās radošo darbnīcu “Gaismas skaņas”.

Izstāde apskatāma no 11. līdz 16. jūnijam