Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

01.10.2019 Skatāma Valtera Pelna fotoizstāde par Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģelēm  (1)

Līdz 14.oktobrim Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas logos ir apskatāma Valtera Pelna fotoizstāde “Mūzikas instrumentu karalienes iekšējais skaistums”, kas ielūkojas Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu, tajā daļā, kas ikdienā apmeklētājiem nav skatāma, informē Liepājas ērģeļmūzikas festivāla pārstāve Anna Paula Pujēna.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem šī ir unikāla iespēja tuvplānā ieraudzīt ērģeļu iespaidīgo arhitektūru, metāla un koka stabuļu izkārtojumu un sarežģītos vēsturiskos mehānismus.

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles pamatakmens ir likts 1742.gadā. Katedrāles interjeru raksturo rokoko stila greznība, bet tās īpašā vērtība ir pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles, kuras būvējis viens no 18.gadsimta atzītākajiem meistariem Heinrihs Andreass Konciuss. Tām ir 131 reģistrs, četri manuāļi un vairāk nekā 7000 stabuļu.

Šī ir vienīgā vieta pasaulē, kur vēl joprojām skan Johana Sebastiāna Baha tik ļoti augstu vērtētā meistara Konciusa reģistri, darbojas viņa izgatavotā mehānika un vējlādes.

Apbrīnojama ir arī gaisa apgādes sistēma – pavisam kopā ērģelēm ir desmit milzu plēšas un vēl gaisa pumpējamā mašīna ar astoņām plēšām torņa telpā.

Ja pārtrūkst elektrības padeve, tad ar diviem minējiem joprojām ir iespējams spēlēt uz 1877.gadā pabeigtās ērģeļu daļas ar 79 reģistriem.

Šogad aprit 240 gadi kopš iesvētīts slavenā meistara būvētais instruments.