Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

10.10.2017 Skatē izrādīs nacionālos tērpus

Multinacionālais kultūras centrs "Unisons" šogad īstenojis divus interesantus un ļoti noderīgus projektus, informē tā vadītāja Jekaterina Cema. To laikā tapušos jaunos tērpus visi interesenti varēs novērtēt sestdien.

Tie ļāvuši īstenot sen lolotu mērķi – slāvu etnogrāfiskā tautas tērpa darināšanas apmācību. "Uzšuvām un izrotājām četrpadsmit jaunus tradicionālos garos slāvu tautas tērpa linu kreklus," stāsta J. Cema. Atbalstu tam centrs guvis Liepājas pašvaldības rīkotajā NVO projektu konkursā. Citā, Kultūras ministrijas atbalstītā, konkursā "Iesaisties Kurzemē" atbalsts gūts projektam "Es un manas tautas tērpi". Tam pateicoties, izgatavoti arī jauni sarafāni un kokošņiki gan pieaugušajiem ansambļa "Jarilo" dalībniekiem, gan bērniem. "Jaunajos tērpos būsim atpazīstami kā slāvu tautu tradīciju ansamblis."

Ansambļa un centra vadītāja ir sagatavojusi programmu un iemācījusi jaunas dziesmas, un jaunos tērpus ir paredzēts demonstrēt vairākos pasākumos.

14. oktobrī pulksten 14 Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā būs festivāls "Nacionālo kostīmu skate". Tas notiks šova veidā, J. Cema skaidro. Plānots, ka par tā dalībniekiem kļūs ne tikai krievu, ukraiņu, baltkrievu, lietuviešu, poļu un vācu biedrību pārstāvji, bet arī latviešu folkloras kopa, kā arī individuāli citu tautību pārstāvji.

"Katras nacionalitātes pārstāvji ne tikai rādīs savus kostīmus, bet arī komentēs tos, aprakstot detaļas, vēsturiskās izcelsmes saknes. Žūrija vērtējot ņems vērā kostīmu apdziedāšanu, jo daudzās tautasdziesmās ir stāstīts tieši par tērpiem." Uz skati aicināti visi interesenti, gan lieli, gan mazi.

"Unisons" Liepājā darbojas jau kopš 2004. gada. Tas dibināts ar domu veicināt sabiedrības izpratni par slāvu tautas kultūras tradīcijām, to saglabāšanu, kā arī starpkultūru dialoga veicināšanu. Biedrībā aktīvi darbojas ap 80 biedru, kas pārstāv dažādas tautības, –  krievi, baltkrievi, ukraiņi, latvieši, poļi, ebreji. Tikpat ilgi pastāv arī folkloras ansamblis "Jarilo", tas piedalījies Dziesmu svētkos, starptautiskos folkloras festivālos. Savas pastāvēšanas laikā ansamblis ir piedalījies Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, starptautiskos folkloras festivālos Latvijā, Lietuvā un Krievijā, dažādos pasākumos Liepājā un ārpus tās.