Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: no Latvijas Rakstnieku Savienības arhīva

30.09.2019 Skodā apmeklē Stasim Jonauskam veltītu pasākumu  (3)

Pagājušās nedēļas izskaņā Latvijas rakstnieku savienības (LRS) Liepājas nodaļas biedri – Linda Zulmane, Jana Egle, Sandra Vensko, kā arī Olafa Gūtmaņa dēls Dāvis Gūtmanis un Normunds Kārkls viesojās Skodā, kur mākslas skolas zālē notika lietuviešu-žemaišu dzejniekam Stasim Jonauskam (1948-2018) veltīts pasākums, informē LRS Liepājas nodaļas vadītāja.

„Jau pavasarī lietuviešu kolēģi sazinājās ar mums, lai aicinātu piedalīties Lietuvas projektā „Starptautiskie St. Jonaiša lasījumi „Mirklis, kad atspīd debesis”” (vadītāja Birute Sruogiene). Viens no  Staša Jonauska draugiem bija Olafs Gūtmanis, kura dzejoļi pasākumā skanēja Edmunda Untuļa atdzejojumā,” atceras Linda Zulmane.

Dzejas pēcpusdienā viesi no Liepājas klausījās Jonauska dzejoļus, dziesmas ar viņa tekstiem, skatījās filmas “Jonausks dzīvē un radošajā procesā” fragmentus, kuros atmiņās dalījās Jonauska kolēģi un draugi (filmas autori – Daļa un Giedrjus Lekstuti).

Par dzejnieka daiļradi stāstīja un viņam veltītus dzejoļus runāja Viļņas un Klaipēdas rakstnieku savienības pārstāvji.

E. Untulis bija atdzejojis arī liepājnieču – Guntas Šnipkes, Sandras Vensko, Janas Egles dzeju, kuru varēja noklausīties gan latviešu, gan lietuviešu/ žemaišu valodā.

Normunds Kārkls dalījās atmiņās par latviešu un lietuviešu autoru sadarbību agrākajos gados. Pasākuma scenārija autore un vadītāja bija Daļa Zabitiene.

E. Untulis pēc pasākuma izteica savu prieku par latviešu un lietuviešu sadraudzību: „Man sirds prieks – ledus pakustējās! Tas mans dzīves sapnis – būs baltu ģimene kopā!”. LRS Liepājas nodaļa plāno arī turpmāk sadarboties ar lietuviešu dzejniekiem un rakstniekiem.