Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

28.12.2018 Aicina svinēt dažādību  (2)

Vakar Raiņa Liepājas 6. vidusskolas zālē pulcējās dažādi tēli – suņi, kaķi, lapsas, vārna, zaķis, lai piedalītos minimūziklā "Suns un kaķe". Tas vēstīja par sensenā naida starp suņiem un kaķiem veidošanos, kā arī par to, kā abu sugu pārstāvji tomēr spēja atrast kopīgu valodu. Tomēr mūzikla jēga un būtība daudz dziļāka – mācīties sadarboties un saprasties ar cilvēkiem no citām sociālajām grupām, kā arī izprast veiksmīgas komunicēšanas nozīmi un vairot savstarpējo iecietību pret atšķirīgo.

"Mūzikla teksts patiesībā ir par šodienu," priekšnesumu, kas balstīts uz Raiņa lugas "Suns un kaķe" tekstiem, komentē Liepājas Leļļu teātra aktieris Ingars Gudermanis. "Tajā ir nopietns zemteksts par to, ka arī visdažādākie cilvēki savā starpā var saprasties."

Tomēr tik būtisko ideju par saprašanos ar citiem sanākušie varēja atrast jautrā veidā – vispirms ikvienam bija iespēja kopā ar mākslinieci Sanitu Balodi izgatavot sev masku, lai pārtaptu par kādu no lugas tēliem. Pēcāk varēja sekot sižeta attīstībai un droši dziedāt līdzi.

Idejas un arī projekta "Nāk palīgā Rainis: Suņi ar kaķiem saprasties sāk" autore, ventspilniece Lāsma Sanda Belova pastāsta, ka šāds pasākums jau noticis Ventspilī. Taču satikšanās ar liepājnieku Mārtiņu Mami pamudinājusi minimūziklu atvest arī uz Liepāju. "Ventspilī mums sanāca mazliet savādāk, tāpēc bija ļoti interesanti izmēģināt citu formu. Tas tikai nozīmē, ka vēl iespējami daudz un dažādi varianti, jo Raiņa lugām vispār ir ļoti daudz slāņu," stāsta L. S. Belova.

Minimūziklā kopā ar dziedošo suņu un kaķu grupu piedalījās arī mūziķi Ilona Balode-Ūdre un Rolands Balodis-Ūdris. "Ventspils minimūziklā bijām iesaistīti un darbojāmies līdzi, tāpēc mūs uzaicināja arī šeit paskatīties, kā sokas liepājniekiem. Tā kā arī Rolands pats ir no Liepājas, izdomājām, ka jābrauc," pastāsta I. Balode-Ūdre. "Pie reizes parādīt Rolandam Liepājas gaisu."

"Mums ideja nāca no Kurzemes nevalstisko organizāciju centra, kas mūs bija ielūdzis apmeklēt apmācības par integrāciju. Ātrā tempā, mēneša laikā, iestudējām, un domāju, ka mums sanāca labi – tāda daļēja improvizācija ar skatītāju iesaisti," jau pēc minimūzikla vērtē M. Mamis. "Es domāju, ka šo varētu izmantot arī kā metodiku, lai integrētu dažādas grupas." Šai idejai piekrīt arī L. S. Belova, atklājot, ka minimūziklu varētu veidot kā programmu, kuru vadīt skolās. "Ir neliela atbalstošā grupa, bet pārējo visu dara bērni," viņa saka.

Muzikālo pavadījumu nodrošināja mūzikas pedagoģe Liene Breča, savukārt mūzikas autores ir komponistes Māra Aivare un Aija Volka. Pasākuma ideju atbalsta Kurzemes NVO centrs konkursa "Starpkultūras dialogs Kurzemē!" ietvaros, projekta aktivitātes Ventspilī un Liepājā finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Pasākumu organizēja nodibinājums "Daudzfunkcionālais centrs ģimenei, jaunatnei, sabiedrībai Spēkuguns" un biedrība "Radi Vidi Pats".