Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Ruslans Šuļga

31.01.2019 Atdzīvojas piemirstu nošu lapas

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) koncertzālē "Lielais dzintars" pabeidzis darbu pie kārtējiem angļu komponista Viljama Vērdsverta skaņdarbu ierakstiem. Mūziķi britu diriģenta Džona Gibonsa vadībā turpināja pagājušajā gadā aizsākto angļu skaņraža darbu iemūžināšanu. Ierakstus šogad izdos kompānija "Toccata Classics".

Šajā reizē V. Vērdsverta mūzika ierakstīta kopā ar solistēm Artu Arnicāni (klavieres) un Kamilu Bidlovsku (vijole), ierakstu sesijā pie skaņu režijas pults strādāja Normunds Slava, informēja LSO. Liepājas orķestra sadarbība ar "Toccata Classics" ilgst jau vairākus gadus un līdz šim vainagojusies ar vairākiem veiksmīgiem CD un lieliskām atsauksmēm britu žurnālā "Gramophone".

Diriģents Dž. Gibonss atzīst, ka V. Vērdsverta mūzika Lielbritānijā esot pilnībā atstāta novārtā: "Bija aizraujoši dzirdēt, ka orķestris ar spilgtu profesionālismu un centību, kas patiešām iedvesmoja mani un mūsu divus solistus, radīja krāsainus punktus un akcentus. Iespējams, ka visatbildīgākā lieta bija apzināšanās, ka "Trīs pastorālo skiču" ierakstīšana bija pirmā reize no 1937. gada, kad mūzika ir atstājusi lapu un kļuvusi par dzīvu".

"Toccata Classics" devīze ir "Lielisku komponistu piemirsta mūzika, piemirstu komponistu lieliska mūzika". V. Vērdsverta vārds daudziem mūzikas cienītājiem ir svešs. Angļu komponists Viljams Vērdsverts (1908–1988) kopumā sarakstījis ap 100 darbiem, to skaitā astoņas simfonijas. Pagājušajā gadā LSO veica ierakstu komponista 4. un 8. simfonijai, kā arī "Variācijām par skotu tēmu" un "Divertismentam re mažorā orķestrim".