Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

13.08.2018 Atsakās no dalības starptautiskā konkursā  (14)

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Laiks" bija izraudzīts dalībai 3. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā. Taču kolektīvs izlēmis nepiedalīties prestižajās pasaules labāko koru sacensībās, pavēstīja tā vadītāja Ilze Balode.

"Nākamais izaicinājums klauvē pie durvīm, un laicieši jau šodien uzsāk jauno sezonu!" – tā 7. augustā savā feisbuka kontā koris "Laiks" dalījās ar ziņu, ka kolektīvs izraudzīts dalībai konkursā, kas norisināsies no 21. līdz 23. septembrim Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un pulcēs 15 labākos jauktos un viendabīgos amatieru korus no daudzām pasaules valstīm.

"Mēs apsvērām iespēju to nedarīt. Jo ir bijusi ļoti intensīva sezona, bija Dziesmu svētki," "Kurzemes Vārdam" teica I. Balode, "paturējām iespēju atteikties." Vairāk par šo tēmu diriģente nevēlējās izteikties.

Sazvanītais Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols pats tikko bija uzzinājis par kora "Laiks" atteikšanos no dalības. "Tā bijusi kora paša izvēle. Nevienu nevaram piespiest piedalīties. Lai gan zvanīšu Ilzei, aprunāšos, jo nezinu iemeslu," teica J. Ozols. Konkursam kori piesakās paši, kā to arī bija izdarījis "Laiks". J. Ozols atklāja, ka katru gadu kāds kolektīvs atsaucot savu dalību, "bet ne tik ļoti pēdējā brīdī". Iemaksāto dalības maksu konkursa rīkotāji kolektīviem atpakaļ neatskaita. Taču koriem ļauts konkursam pieteikties atkārtoti, un tad šo naudu vēlreiz neiekasē, teica konkursa rīkotāji.