Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

11.06.2019 Liepājniekus iekustina lietū  (6)

Ar spožiem saules stariem sākās un ar siltu lietu beidzās pirmais šīs sezonas bezmaksas brīvdabas koncerts Jāņa Čakstes laukumā. Grupa "Zari" piektdienas vakarā aicināja skatītājus dejot lietū, un daudzi liepājnieki basām kājām un bez lietussargiem baudīja tautasdziesmas un tikpat maģisko oriģinālmūziku no "Zaru" topošā albuma.

"Kāpēc lai būtu bail no lietus?! Neesam cukuriņi," smējās Ineta Vītola. Gan viņa, gan meitas Aija un Helēna bija apvilkušas Liepājas Kultūras pārvaldes piešķirtos baltos lietusmēteļus un priecājās par koncertu. Viņas varot sevi uzskatīt par "Zaru" fanēm, iepriekš ir klausījušās grupas uzstāšanos. "Atradām iespēju šodien atnākt šeit, tas ir brīnišķīgi. Vasarās cenšamies apmeklēt, jo šie ir ļoti kvalitatīvi un baudāmi koncerti. Vieta ir lieliska. Meita teica, ka šeit būtu brīnišķīgi Jāņus organizēt. Šim laukumam ir tāda aura. Kad spīdēja saulīte, teicu, ka vajag atkal strūklakas palaist, lai mūs atvēsina," teica Ineta. Ja nebūšot citu plānu vai aizņemtības darbā, dāmas noteikti nākšot šeit arī uz citiem koncertiem.

Jaunās oriģināldziesmas "Zariem" vēl neesot īsti iespēlētas ar publiku, bijis tikai viens koncerts kultūras namā "Wiktorija", atzina grupas vokāliste Liene Križevica. "Tur jau pieņēma diezgan labi. Skatos, ka cilvēkiem ir interesanti, jo dziesmas ir atšķirīgas, tautas mūzika tur vispār nepavīd. Cik pavēroju, cilvēkus interesē jaunais," teica soliste. Koncerta laikā vienu brīdi licies, ka publika aizmuks draudīgo mākoņu dēļ, sākusies cilvēku plūsma. "Prieks par tiem, kas palika un klausījās," novērtēja Liene.

Uz Jāņa Čakstes laukuma skatuves "Zari" kāpuši jau otro reizi, pirmais viņu koncerts šeit bija 2017. gada vasarā. "Vienmēr mājās, pie savējiem, ir grūtāk, jo savējie parasti ir lieli kritizētāji. Mēs jau zinām, ka liepājniekus nevar iekustināt, bet mani vienmēr pārsteidz, ka klausās šāda veida mūziku, kas nav populārā mūzika. Patīkami redzēt, ka liepājnieki sanāk paklausīties "Zarus" un nemūk prom pie pirmās – otrās dziesmas. Ļoti pozitīvi un liels prieks," teica L. Križevica.

Vēl 26. jūlijā Jāņa Čakstes laukumā uzstāsies grupa "Raxtu Raxti" un 16. augustā – dziesminieks Goran Gora.