Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ruslans Šuļga

04.07.2019 Lutera baznīcā koncertēs Takomas simfoniskais koris  (1)

Otrdien, 9.jūlijā, pulksten 19 Liepājas Lutera baznīcā notiks amerikāņu sakrālās mūzikas koncerts “Prieks un Gaisma”, kurā uzstāsies Amerikas, Vašingtonas štata, Takomas simfoniskais koris (Symphony Tacoma Voices) un diriģents Džefrijs Boers (Geoffrey Boers).

Koncerta koordinatore Ilze Valce informē, ka Latvijā un Liepājā jau otro reizi viesojas Vašingtonas Universitātes profesors Džefrijs Boers ar saviem koriem. 2000. gadā Liepājas sv. Annas baznīcā klausītājiem bija iespēja dzirdēt Vašingtonas Universitātes jaukto kori. Takomas simfoniskais koris savā Eiropas koncerttūrē pirmo reizi viesosies Baltijas valstīs un sniegs koncertus Tallinā, Igaunijā, Liepājā un Rīgā, kā arī Šauļos, Lietuvā.

Takomas simfoniskajā korī ikdienā dzied ap 70 dažāda gadagājuma profesionāli un amatierdziedātāji, kā arī mūzikas pedagogi, bet Liepājā koris ieradīsies apmēram 40 cilvēku sastāvā. Koris sniedzis koncertus ASV, Kanādā, Ķīnā, Itālijā, Vācijā, Čehijā, Austrijā, Horvātijā, Bosnijā un tagad arī Baltijas valstīs. Takomas simfoniskā kora koncertā Liepājā izskanēs pazīstamu Amerikas komponistu sakrālā mūzika.

Diriģents Džefrijs Boers ir Vašingtonas štata Vašingtonas Universitātes, kas pasaulē pazīstama ar visu pasaules valodu studiju programmām, tai skaitā Baltijas valstu valodām, profesors, tāpat viņš ir arī kora studijas direktors Sietlā, kas ir plaši pazīstama ar dinamisku un progresīvu domāšanu. Džefrijs Boers ir izstrādājis īpašu Vašingtonas Universitātes kora studiju programmu ar unikālu misiju – audzināt studentus kā diriģentus, skolotājus, zinātniekus, līderus, arī kalpotājus, diriģenta interešu lokā ir pedagoģijas attīstība saistībā ar neirozinātnēm, empātiju, uztveri, mācīšanos u. c. Profesors Dž. Boers Vašingtonas Universitātē ir izveidojis Amerikā vienīgo Baltijas valstu kormūzikas bibliotēku.

Ieeja koncertā ir bezmaksas vai par ziedojumu Lutera baznīcai.