Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: No personīgā arhīva

06.12.2018 Mūzikas un mākslas festivālā debitē "Saule i tuvāk"  (1)

Mūzikas un mākslas festivālā "Bildes", kas jau 33. reizi norisinājās Rīgā, šogad uzstājās arī postfolka apvienība no Liepājas "Saule i tuvāk".

Jauno mūziķu un veterānu kopprojektu koncertā liepājnieki uz skatuves kāpā kopā ar perkusionistu Nilu Īli un draugiem no pasaules mūzikas apvienības "Kanisaifa".

"Saule i tuvāk": "Ar apvienību "Kanisaifa" pirmo reizi tikāmies šajā vasarā. Bijām sajūsmā par viņu radītajiem pasaules mūzikas skaņdarbiem, kas rezonē arī ar mūsu skanējumu. Jau pēc dažiem mēnešiem stāvējām uz vienas skatuves, kopā izpildot "Kanisaifas" dziesmu "Piesaukšana" ar Ojāra Vācieša vārdiem. Šādā tandēmā skaņdarbs ieguva citu noskaņu, bagātinot to ar kokles skanējumu, kas ir mūsu apvienības vienojošais spēks."

"Saule i Tuvāk" izpildīja arī grupas dalībnieces Zanes Kugrēnas "Dabas mātes spēka dziesmu", kas radīta kā sveiciens Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Tradīcijām bagātais mūzikas un mākslas festivāls "Bildes" norisinās kopš 1985. gada. Tas apvieno Latvijas džeza, roka, folka un citu žanru un stilu mūziķus, dodot iespēju sevi apliecināt arī jaunajām mūzikas apvienībām.