Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Jānis Vecbrālis

08.05.2019 Slēdz sezonu un gatavojas vasaras festivālam

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) 10. maijā noslēgs savu 138. koncertsezonu, un jau jūlija beigās sāksies tradicionālais festivāls "Liepājas vasara", kurā izskanēs septiņi koncerti.

Atzīmējot sezonas noslēgumu, LSO sava galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atskaņos Antonīna Dvoržāka 9. simfoniju "No Jaunās pasaules", kas orķestra repertuārā ir samērā bieži un ko iemīļojuši klausītāji. Koncerta programmā iekļautas arī skaistākās operu ārijas un dueti, kurus izpildīs liepājniece, Latvijas Nacionālās operas un Nirnbergas Valsts teātra operas studijas soliste Margarita Vilsone un Mihails Čuļpajevs. "Izcili skaistai ir jābūt mūzikai, ar ko pielikt punktu bagātīgai koncertsezonai. Un tieši tā mēs to darīsim – ar skaistu mūziku un skaistiem solistiem!" saka G. Rinkevičs.

Festivāls "Liepājas vasara" koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies no 27. jūlija līdz 23. augustam. "Festivāls būs ļoti interesants gan žanru, gan mākslinieku ziņā," saka LSO valdes loceklis Uldis Lipskis. Atklāšanas koncertā orķestris G. Rinkeviča vadībā atskaņos leģendāras roka balādes, solisti būs Daumants Kalniņš un Atis Ieviņš, kā arī Lietuvā pazīstamais dziedātājs Jeronims Miļus. Diriģenta Andra Veismaņa vadībā LSO koncertēs kopā ar arfisti Dārtu Tisenkopfu un šī gada Latvijas Lielās mūzikas balvas ieguvēju – klarnetisti Annu Gāgani.

Kamermūzikas koncertos vēlreiz būs iespēja tikties ar Margaritu Vilsoni, kuru uz klavierēm pavadīs Vācijā rezidējošais brazīļu pianists Marselu Amarals. Gaidāms arī pianistes Agneses Egliņas solo koncerts, kā arī kamermūzika čellista Ivara Bezprozvanova un pianista Riharda Plešanova izpildījumā, ko papildinās muzikologa Oresta Silabrieža stāstījums. Populārās mūzikas cienītājiem festivāls piedāvā grupas "Willow Farm" 25 gadu jubilejas koncertu.

"Liepājas vasara" arī šogad tradicionāli noslēgsies sadarbībā ar Garīgās mūzikas festivālu. LSO un kora "Latvija" izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa Sestā simfonija un, piedaloties Latvijas Nacionālās operas solistei Laurai Teivānei, arī Morisa Diruflē Rekviēms.