Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

12.06.2019 Trešā sezona uz ūdens  (10)

"Liepāja Lake Music" sezonas atklāšanas koncerts noritēja uz jaunās peldošās skatuves Liepājas ezerā. Brīnumsiltais vakars bija kā radīts mūzikas un saulrieta baudīšanai, pat neviens ods neuzdrīkstējās traucēt koncerta baudītājus. "Unikāls, skaists un pasakains pasākums," nokāpuši no katamarāniem un plostiem, priecājās klausītāji un solīja šovasar šeit atgriezties vēl.

Vakara koncerti uz ūdens sadarbībā ar katamarānu īpašnieku Viktoru Molokanovu notiek jau trešo vasaru. Uzstājas Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi un absolventi, kā arī pasniedzēji un dažādi solisti un grupas. "Liepāja Lake Music" radošās komandas pārstāve, LMMDV projektu vadītāja Irita Kalēja pastāstīja, ka jaunajai sezonai gatavojušies ļoti rūpīgi, programma ir saplānota visai vasarai. Koncerti notiek trešdienās un sestdienās. Būs Aija Andrejeva, Evilena Protektore, Emīls Balceris, Rūta Dūduma, Beāte Zviedre un citi. "Otrdien bija lieli svētki, jo jaunajai peldošajai skatuvei pamatne ir uzbūvēta un svinīgi iecelta ezerā. Skatuve vēl nav pabeigta, tai būs arī jumts, kas, cerams, taps ap Jāņiem," teica Irita.

Mūziķus nemaz nemulsinot piedāvājums uzstāties ezerā. Kad projekts aizsācies, Melngaiļskolas bigbenda vadītājs un trompetists Jānis Ivuškāns, kurš atbild par koncertu repertuāru, zvanījis solistiem, un viņiem ideja dziedāt uz ūdens ļoti patikusi. "Tagad jau ir tā, ka saņemam e-pastus, pat no ārzemēm zvana, ka gribētu uzspēlēt mūsu pasākumā, ka tas ir interesanti un saistoši. Ar mūziķu piesaisti nav nekādu problēmu. Jau varam atlasīt un izvēlēties," stāstīja I. Kalēja.

Kādai jābūt mūzikai vasaras vakarā uz ezera? "Relaksējošai, pozitīvai, gaišai un sirsnīgai, lai var atslābināties. Ar šausmīgu roku mēs neaizraujamies, lai cilvēkus trakus nepataisītu, uz ūdens tomēr ir pasākums," smējās Irita. Koncertos dod iespēju jaunajiem mūziķiem. "Šovakar dziedās Tabita Balode, ļoti daudzsološa meitene, mūsu skolas audzēkne. Bundzinieks Andris Žabris ir 3. kursa audzēknis, ļoti perspektīvs. Viņi muzicē kopā ar profesionāliem mūziķiem, tā ir milzīga iespēja viņiem augt, arī prakse – reālais darba tirgus, kurā viņi pelnīs un jau šobrīd pelna naudu."

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 12.jūnija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!