Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.01.2019 Zvaigznes dienu atzīmē ar koncertu “Gregoriskie dziedājumi”

Svētdien, 6. janvārī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar īpašu svētku koncertu “Gregoriskie dziedājumi” aizvadīta Zvaigznes diena. Lai baudītu viduslaiku dziedājumus, uz vokālās grupas “Schola Cantorum Riga” un sitaminstrumentu virtuozu Riharda Zaļupes un Ivara Kalniņa koncertu bija sapulcējusies ap 900 liepājnieku un pilsētas viesu, piepildot teju visu koncertzāles Lielo zāli.

Koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča informē, ka koncertā skanēja viduslaiku dziedājumi, kurus savulaik klosteros dziedāja mūki, un improvizācijas sitaminstrumentiem, kopā veidojot savdabīgu, mūsdienīgu dialogu starp laikmetiem. Viduslaiku dziedājumus izpildīja vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”. Līdzās vīru dziedājumam marimbu spēlēja godalgotais latviešu komponists un sitaminstrumentu virtuozs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas mūziķis Rihards Zaļupe. Sitaminstrumentus spēlēs pieprasītais pašmāju bundzinieks un perkusionists, Latvijas Nacionālās operas un baleta simfoniskā orķestra mākslinieks Ivars Kalniņš, bet viduslaiku stīgu instrumentu – rata liru – senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors un profesors Guntars Prānis.

Pirms koncerta interesentiem bija iespēja tikties ar Guntaru Prāni, lai klātienē aprunātos par gaidāmo koncerta programmu, dziedāšanu viduslaiku Rīgā un viņa nupat izdoto apjomīgo grāmatu “Missale Rigense Livonijas garīgajā kultūrā. Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā". Par Liepājas koncertu mūziķis un pētnieks teica: "Tā nebūs muzejiska, iekonservēta sena mūzika, bet mūsdienīgs dialogs starp laikmetiem, ko katrs klausītājs varēs pārtulkot pats priekš sevis, lai gūtu iedvesmu dzīvot tālāk." Sarunu vadīja “Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.