Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Jānis Vecbrālis

04.12.2018 Zvaigžņu festivāls būs nedēļas garumā

Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) rīkotais Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls nākamgad martā notiks jau divdesmit septīto reizi. Tā viesmākslinieki būs čellists Miša Maiskis, pianists Vestards Šimkus, kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", koris "Latvija" un citi. Kopā festivālā gaidāmi pieci koncerti, informē LSO.

Šoreiz festivāla programma kļuvusi kompaktāka, tas noritēs nedēļu, no 9. līdz 16. martam. Festivālu 9. martā atklās LSO un Rīgā dzimušais Izraēlas čellists Miša Maiskis. Svētdien, 10. martā, Dzintara Jurgelaiša zālē iecerēts džeza vakars – muzicēs trio no Dānijas "3X Hess". Festivāls turpināsies 14. martā ar kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" viesošanos tā galvenā diriģenta Normunda Šnē vadībā. 15. martā kamerzālē ar solokoncertu uzstāsies pianists Vestards Šimkus. Festivāls noslēgsies 16. martā ar vērienīgu koncertu, kurā līdzās LSO igauņu diriģenta Risto Josta vadībā muzicēs arī Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un solisti Rihards Mačanovskis (basbaritons), Tūri Dede (mecosoprāns, Igaunija) un Marks Vilde (tenors, Skotija).

Par izvēlēto festivāla formātu LSO valdes loceklis Uldis Lipskis stāsta, ka pēc iepriekšējā gada bijis daudz diskusiju gan ar Liepājas pilsētas domes pārstāvjiem, gan klausītājiem. Daudzi atzinuši, ka gribot lielāku pārskatāmību un mākslinieki vēloties satikties, lai kopības izjūta būtu lielāka. "Arī mediju uzmanību vieglāk noturēt nedēļas, ne mēneša garumā," viņš saka. Vaicāts, vai koncertiem darbdienu vakaros varēs piesaistīt publiku, kas nedzīvo Liepājā, U. Lipskis norāda, ka paši grandiozākie koncerti esot sestdienās: ""Sinfonietta Rīga" vieskoncerts gan ir nedēļas vidū, taču ir pieredze, ka ne jau nedēļas diena ietekmē klausītāju skaitu, galvenais ir satura kvalitāte. Esam nākuši pretī publikai, kas gribētu atbraukt, jo darbdienās koncerti sākas astoņos vakarā, savukārt brīvdienās ir sešos."

Konkrētu mākslinieku izvēli un piesaisti zvaigžņu festivālam U. Lipskis skaidro kā dzīvu procesu, kurā "beigās daudz diedziņu savijas tajā audumā". "Gribējām parādīt mūsu galveno diriģentu Gintaru Rinkeviču kopā ar ļoti pārliecinošu solistu, kuram ir pasaules vārds. Ļoti sen bija vēlme sadarboties ar Risto Jostu. Vestards Šimkus mums ir īpaši svarīgs sadarbības partneris, un, man liekas, Liepājā visiemīļotākais no latviešu pianistiem. Džeza koncerts ir tradīcija jau no Pianisma zvaigžņu festivāla laika. Kopš esam pavērsuši festivālu tādā virzienā, ka visi dalībnieki ir zvaigznes, esam uzaicinājuši gan Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, gan Klaipēdas kamerorķestri. Tagad paveicās, ka vienojāmies ar "Sinfonietta Rīga"," programmas veidošanu atklāj LSO valdes loceklis.