Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: publicitātes

06.09.2019 Liepājas muzejā trešo reizi pulcēsies adītājas no dažādām pasaules valstīm  (1)

Sestdien, 7. septembrī, Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centrs sadarbībā ar tautastērpu centru “Senā klēts” jau trešo gadu pēc kārtas pulcē adītājas no dažādām pasaules vietām, lai iepazīstinātu ar latviešu adīšanas meistaru prasmēm un Kurzemei raksturīgiem cimdu adīšanas paņēmieniem.

Šoreiz Liepājas muzejā tiksies adītājas no Islandes, ASV, Anglijas, Somijas, Zviedrijas un Taivānas.

Adīšanas semināra laikā dalībniecēm būs iespēja piedalīties divās adīšanas meistarklasēs: par cimdu valnīšu adīšanas veidiem un pērlīšu adījumiem. Radošās darbnīcas vadīs Latvijas Amatniecības kameras meistare Solvita Zarupska no Ventspils un Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Ārzemju adīšanas entuziastēm tiks sarūpēts arī plašs materiāls par cimdu adīšanas tradīcijām Kurzemē, īpaši vēršot uzmanību uz saglabātajām tautas mākslas vērtībām, kas šobrīd atrodas Liepājas muzeja krājumā. Līdzās adīšanas prasmju attīstīšanai citzemju adītājas iepazīs arī Liepājas muzeja ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, kā arī smelsies idejas un gūs iedvesmu īpaši sagatavotā adījumu ekspresizstādē.

Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete ārzemju viešņas iepazīstinās ar savu grāmatu „Suitu rakstainās zeķes”, kurā pētniece apkopojusi vairākus gadus vāktos materiālus par suitu zeķēm un izveidojusi rakstu kolekciju, kas iepazīstina ar to izcelsmi, spilgtajiem krāsu salikumiem un rakstu zīmējumiem.

Ārzemju rokdarbnieču semināri Liepājā laika gaitā kļuvuši par tradicionāliem un dalībnieču iecienītiem pasākumiem.

Apmaksāta informācija. Portāls liepajniekiem.lv neatbild par tās saturu.