Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Publicitātes

18.12.2018 Aicina iepazīt lietuviešu valodu

28. decembrī Rūķupē, kas atrodas Ziemupes jūrmalā, Pāvilostas novadā, notiks Lietuviešu valodas diena, kuras galvenais mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu. Pasākumu apmeklēt aicinātas ģimenes, bērni un lietuviešu valodas pratēji un mācīties gribētāji.

Biedrības "Ziemupīte" pārstāve Daina Vanaga uzskata, ka ir būtiski tautu starpā veicināt sarunāšanos, sadarbošanos un saprašanos: "Mēs visi esam saskārušies ar dažādiem stereotipiem gan par sevi, gan citām tautām. Šoreiz tuvāk iepazīsim tieši lietuviešus caur viņu valodu. Nav noslēpums, ka mūsu pusē šī valoda dzirdama arvien vairāk. Tāpat kā tas, ka esam tuvi kaimiņi, kam ir kopīgas saknes un tuvas kultūras." Organizatori Lietuviešu valodas dienā cer sastapt ģimenes, kas ir ieinteresētas jaunu zināšanu apguvē, komunikācijas robežu paplašināšanā, gatavas saklausīt, ieklausīties, radīt un darīt. Aicināti arī lietuviešu valodas pratēji un mācīties gribētāji, Latvijas lietuvieši, lietuviešu–latviešu ģimenes un lietuvieši, kurus saista Kurzeme.

Pasākumā bilingvālā veidā iecerētas rotaļas ar Ziemassvētku vecīti, jo tieši viņš ir pasaulē zināms simbols, draugs, kam uzticēties un kuru uzklausīt. "Ar savu prasmi un vēlmi runāt dažādās valodās viņš rāda priekšzīmi, ka nesaprašanās nav, jo visa pamatā ir komunikācija – saruna, rotaļa un kopīgs mērķis," piebilst D. Vanaga. Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīt Rūķupes vēstures līkločus, valodu darbnīcās jeb meistarotavās apgūt dažādas frāzes, kā arī notiks maza orientēšanās sacensība, kuras laikā latviešu un lietuviešu valodas pratējiem būs jāsadarbojas, jo norādes izveidotas vienā vai otrā valodā. 

Iecere ir katru gadu Rūķupē pētīt un apgūt arvien vairāk valodu, ielūkoties citu tautu kultūrā. "Esam izvēlējušies vidi, kas ir draudzīga un atvērta. Vieta, kur ir iespējams neiespējamais. Šeit bez īpašiem uzstādījumiem un formālās izglītības rāmjiem iespējams ļauties mirklim un uztvert, mācīties lietas caur prieku un reālo saskari vidē," Rūķupi raksturo D. Vanaga. Pirmais starpkultūru pasākums tiek īstenots, pateicoties biedrības "Kurzemes NVO centrs" starpkultūru dialoga projektu darbnīcai, ko atbalsta Kultūras ministrija. Kopējais piešķirtais finansējums ir 2500 eiro.