Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: LETA

08.02.2019 Aicina talantīgos cālēnus

Grobiņas pirmsskolas vecuma bērni aicināti pieteikties konkursam "Grobiņas novada cālis 2019", kas 6. aprīlī pulksten 12 norisināsies Medzes pagasta kultūras namā, laikrakstu informē Grobiņas novada kultūras nodaļas vadītāja Linda Pričina.

"Pieteikšanos sākam savlaicīgi, lai mazajiem dziedātājiem būtu laiks sagatavoties, jo viņiem tas ir ļoti nopietns konkurss. Dziesmiņas ir jāiemācās, ar tām jāaprod. Satraukumam gan nav pamata, jo pieteikt dalību konkursā var līdz pat 22. martam, vēl ir laiks gatavoties," paskaidro L. Pričina.

Konkursam pieteikt var bērnus līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot). Mazajiem dziedātājiem žūrijas priekšā būs jāizpilda divas dažāda rakstura dziesmas – vienai no tām jābūt latviešu komponista dziesmai vai latviešu tautasdziesmai. Dziesmām jāatbilst izpildītāja vecumam un balss spējām. Galvenais šī pasākuma mērķis ir veicināt pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju un uzstāšanās iemaņu attīstību, kā arī sekmēt latviešu komponistu dziesmu un latviešu tautasdziesmu apgūšanu.

L. Pričina piebilst, ka "Cālī" bērnus vienmēr gaida arī jauki pārsteigumi, nelielas balviņas un diplomi, kas tiks pasniegti visiem konkursa dalībniekiem.

Pieteikties konkursam var pagastu kultūras namos pie vadītājām vai arī aizpildot pieteikuma anketu elektroniski.

Jau septīto reizi Priekulē notiks dziesmotais konkurss "Cālēns" pašiem mazākajiem bērniem, kuri piedzimuši ar skanīgu balsi. Šogad mazie dziedātāji, viņu vecāki un skolotāji satiksies Priekules kultūras namā 7. martā. Pieteikuma anketas var iesniegt līdz 1. martam.
Pašiem mazākajiem dalībniekiem (līdz četru gadu vecumam) jādzied viena dziesma, bet tiem, kuri jau gatavojas skolas gaitām, – divas, noteikts konkursa nolikumā. Visi dalībnieki saņems žūrijas cildinājumu par to, kas katram ir stiprākā puse, bet galvenā balva "Priekules novada cālēns" tiks pašam labākajam.