Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

10.07.2019 Aprūpes centrs durvis vērt varētu rudenī  (5)

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru Gramzdā varētu atvērt šoruden, "Kurzemes Vārdam" stāsta uzņēmējs Ilgvars Skrīvers. "Mēnesi pagaidām grūti pateikt, vai tas varētu būt septembris vai oktobris," viņš saka. Bijušās Gramzdas pamatskolas ēkā turpinās pamatīga pārbūve.

Sākotnēji bija izskatīts variants pārbūvēt un iekārtot ēkas pirmo stāvu un pirmajiem iemītniekiem centru atvērt jau šī gada maijā. Uzņēmējs atzīst, ka šī esot ļoti nopietna ēkas pārbūve, kas skar kanalizāciju, siltumapgādi, ir arī jābūvē starpsienas. "Izlēmām, ka no drošības viedokļa ir jāpabeidz visi skaļie darbi. Kad aprūpes centrā jau būs cilvēki, lai nebūtu tādi darbi jādara," stāsta I. Skrīvers. Tādējādi iemītnieki jaunajā sociālajā iestādē ienāks tad, kad pārbūve būs pilnībā pabeigta.

Potenciālie aprūpes centra klienti saprotot situāciju un esot ar mieru pagaidīt, norāda I. Skrīvers. Tāpat esot ar cilvēkiem, kuri vēlas šeit strādāt. "Ir pieteikušies. Neteikšu, ka štati pilnībā nokomplektēti, bet ir cilvēki, ar kuriem jau bijušas sarunas, arī viņi gaida uz savām darba vietām," saka uzņēmējs. Potenciālie kadri esot iedzīvotāji no tuvākās apkaimes. "Iesākumā šeit būs septiņas – astoņas darba vietas. Vēlāk darbinieku skaits varētu pieaugt varbūt līdz 10 – 12 cilvēkiem," teic I. Skrīvers.

Priekules novada dome iznomājusi bijušo skolas ēku SIA "Studiums" uz 30 gadiem. Lēmumu par Gramzdas pamatskolas slēgšanu deputāti pieņēma 2018. gada janvārī, jo tur mācījās vien 24 bērni. Jau aprīlī par ēkas izmantošanu sāka interesēties SIA "Studiums". Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska toreiz pauda prieku, ka šis nams nepaliks tukšs un iznīcībai nolemts, bet to uzreiz pārņems nomnieks.

Plānots, ka sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā Gramzdā varētu uzturēties 70 līdz 80 klienti – gan seniori, gan cilvēki ar invaliditāti. Uzņēmēji solījuši, ka izmantot sporta zāli un iesaistīties radošās aktivitātēs varēšot arī pagasta iedzīvotāji.