Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

24.09.2019 Autobusu uz Nidu pieprasa bieži  (3)

Transportu pēc pieprasījuma maršruta posmā no Rucavas līdz Nidai iedzīvotāji izmanto diezgan aktīvi. "Nav tā, ka nebrauc," saka Liepājas Autobusu parka dispečere Zaiga Mackeviča. "Cilvēki zvana. Ir dienas, kad nav pieprasījuma, bet ir dienas, kad ir vairāki."

Transports pēc pieprasījuma maršruta Liepāja–Rucava–Nida posmā ieviests no 1. augusta. Tas nozīmē, ka posmā no Rucavas līdz Latvijas–Lietuvas robežai autobuss brauc tikai tad, ja pasažieris iepriekš pieteicis šo pakalpojumu.

Reisa pieprasījums esot atkarīgs arī no laika apstākļiem, novērojusi Z. Mackeviča. "Kamēr septembra sākumā vēl bija tūrisma sezona, bija vairāk zvanu un pieprasījumu, tagad ir mazāk, bet ir. Vasaras periodā vienmēr ir vairāk pasažieru, rudenī un ziemā paliek mazāk. Redzēs, kā būs uz priekšu," spriež dispečere.

Rucavas novada domes Sociālā dienesta vadītāja Daiga Grenovska pastāsta, ka diviem dienesta klientiem, kuri dzīvo Ģeistautos, vaicājusi, vai transporta pēc pieprasījuma ieviešana esot problēma: "Viņi teica, ka ne. Autobuss jau tāpat kursējot reti, pārmaiņas viņi īpaši neizjūtot. Turklāt pašvaldība ceturtdienās ved Ģeistautu iedzīvotājus uz Rucavu, uz veikalu. Viņi var izņemt bankomātā naudu, doties tālāk uz Liepāju, jo reisa autobuss jau tepat Rucavā ir pienācis."

Pēc Sociālā dienesta vadītājas teiktā, cilvēki, kuri dzīvo šajā maršruta posmā, arī izmantojot kaimiņu palīdzību, lai nokļūtu novada centrā. "Domāju, ka transports pēc pieprasījuma ir ļoti labs risinājums. Ja cilvēkam jābrauc, viņš var piezvanīt. Tas ir daudz labāk nekā tad, ja autobuss vispār nekursētu," saka D. Grenovska.