Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

10.10.2017 Bārtā ūdens līmenis nedēļas laikā cēlies par 2,5 metriem  (3)

Vairākās Kurzemes upēs ūdens līmenis pārsniedzis gan septembra lietus uzplūdu, gan dažu pēdējo gadu palu maksimumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tiesa, pēdējo stundu laikā ūdens līmenis vietām nedaudz pazeminājies. Augstākais ūdens līmenis ir Kurzemes rietumu daļā. Tostarp Bārtā ūdens līmenis nedēļas laikā cēlies par 2,5 metriem, Irbē - par 2,1 metru. Par nepilniem diviem metriem ūdens kāpis Durbē, Rīvā, Užavā un Ventā.

Lielupes, Daugavas un Gaujas baseina upēs ūdens līmenis pārsvarā ir zemāks nekā septembrī. Lielajā Juglā, kur tas bija pakāpies nedaudz augstāk, ūdens līmenis pēdējā diennaktī ir pazeminājies.

Tuvākajā diennaktī stiprākais lietus gaidāms Vidzemes rietumu un centrālajā daļā, jaunas lietavas Latviju sasniegs ceturtdien. Kopējais nokrišņu daudzums no otrdienas līdz piektdienai Vidzemē var sasniegt 35-55 milimetrus.

Līdz ar to turpmākajās dienās vairumā Latvijas upju turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās, straujāk tas notiks Vidzemē. Dažviet Kurzemē un Vidzemē iespējama zemāko vietu applūšana.

Pēdējās diennaktīs visvairāk lijis Kurzemes rietumu piekrastē, tostarp nokrišņu daudzums Pāvilostā aizvadītajās 60 stundās sasniedzis 67 milimetrus jeb 90% no mēneša normas. Pēdējās nedēļas lietus summa Pāvilostā ir 100 milimetru, Rucavā - 106 milimetri.