Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs

15.04.2019 Bērni pret plastmasas maisiņiem

Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestādes "Spārīte" komanda "Foršie" un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas komanda "Spīdīgie rūķīši" no mūspuses iekļuvušas to sešu Kurzemes pirmsskolas un skolas vecuma bērnu komandu pulkā, kas biedrības "Zaļā josta" radošā konkursa "Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai!" Kurzemes reģionālajā kārtā 24 komandu konkurencē izcīnīja vietu finālā.

Simpātiju balvu pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā saņēma arī Vaiņodes novada pirmsskolas izglītības iestādes "Zīlīte" komanda "Supermeitenes un puiši" par samezglotiem iepirkumu tīkliņiem. Bet Lažas speciālās internātpamatskolas komanda "Padure" tika pie konkursa atbalstītāju speciālbalvas.

Konkursa dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Bērni ar saviem pedagogiem bija ieguldījuši milzu darbu ne tikai oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, bet arī ar entuziasmu iesaistījuši aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā.

Konkursa finālā 26. aprīlī Rīgā sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas.