Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

07.02.2019 "Cūku" turnīrs atdzimst Embūtē  (1)

Vaiņodes novada sporta metodiķis Ainārs Pāvils sestdien, 9. februārī, Embūtes pagasta pārvaldē rīko kāršu spēles "Cūkas" turnīru. "Šo spēli prot gandrīz visi atšķirībā no zolītes vai citām kāršu spēlēm. Par turnīra rīkošanu sāku domāt jau pirms gada, kad stājos amatā, nu radās iespēja ieceri īstenot," atklāj sporta metodiķis.

Pieteikšanās turnīram notiks uz vietas sacensību dienā, taču interese esot jau tagad, zvana arī cilvēki no citiem novadiem. Lielu interesi izrādot skolēni. "Es pats "Cūkas" spēlēju kopš bērnības. Spēle veicina domāšanu," saka A. Pāvils. "Šī kausu izcīņa būs ieskats nākotnē. Redzēs, cik būs dalībnieku, varbūt turnīrs varētu pāraugt čempionātā." "Cūku" turnīru atbalsta Vaiņodes novada pašvaldība, kas piešķirs kausus, kā arī nodrošina dalībniekiem transportu no Vaiņodes uz Vībiņiem un atpakaļ.

A. Pāvils izraudzījies Embūtes pagastu par sacensību norises vietu, jo zinot, ka tur cilvēki aktīvi spēlē "Cūkas", draugi salasoties kopā pa vakariem. "Vaiņodes novads nav tikai Vaiņode, arī Embūtē kaut kam ir jānotiek," uzsver sporta metodiķis. Kāršu spēles sacensību sākums ir pulksten 17.

"Cūku" spēles turnīri agrāk notikuši arī Liepājā. Taču kopš 2014. gada tie vairs nav organizēti.