Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

09.05.2019 Dalās pieredzē un zināšanās

20 lopkopības jomas speciālisti, piemāju saimniecību un uzņēmēju pārstāvji piedalījās vienā no SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" (LLKC) pieredzes apmaiņas braucieniem. Šoreiz zināšanas tika papildinātas par dažādu slaukšanas robotu un tehnoloģiju izmantošanu piena lopkopības saimniecībās.

Kā atzīst brauciena dalībnieki, ir bijusi brīnišķīga diena, modernas un veiksmīgas saimniecības, laipni un atsaucīgi saimnieki. Katrā saimniecībā ir gūtas labas atziņas par saimniekošanas veidu lopu turēšanā.

"Tā bija iespēja praktiskā vidē – saimniecībā – pārliecināties par dažādu tehnoloģiju piedāvātajām iespējām, uzzināt par to darbības niansēm no pašiem saimniecību pārstāvjiem," uzskata LLKC Liepājas konsultāciju biroja vadītājs un uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs, "jauno tehnoloģiju ieviešana saimniecībā ir ilgtermiņa un atbildīgs lēmums, un, ja šis brauciens ir ļāvis pārliecināties un nonākt pie secinājuma, vai tas ir tiešām vajadzīgs saimniecībā, tas jau ir lieliski. Vēl vairāk pievienoto vērtību braucienam deva iespēja iepazīt saimniecību pārstāvjus un saimniekus, kas atklāti dalījās savā pieredzē un zināšanās."

LLKC organizētajā braucienā piedalījās dalībnieki no visiem mūspuses novadiem. Tika apmeklētas četras interesantas un mūsdienīgas piena lopkopības saimniecības – Saldus novada SIA "Saldus druva" – mūsdienīga saimniecība, kas 2018. gadā ieguva konkursa "Sējējs 2018" apbalvojumu nominācijā "Gada lauku saimniecība", Saldus novada SIA "Rītnieki" – izcils paraugs, kas pierāda, ka kopā ar lielu aizrautību var strādāt visa ģimene. Mērķtiecību rezultātu sasniegšanā varēja mācīties Kandavas novada ZS "Eglītes", savukārt pieredzes un zināšanu pūra lādi vēra Ventspils novada ZS "Ābolkalni" saimnieki. "Saimniecības ir dažāda lieluma, un tajās tiek izmantoti dažādu ražotāju piedāvātās jaunākās tehnoloģijas lauksaimniecības produktu ražošanas procesu nodrošināšanā un drošas pārtikas ražošanā, tajā skaitā arī piena slaukšanas roboti," piebilst A. Kačanovs.