Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ģirts Gertsons

31.05.2019 “Dzintarvējos” gatavi uzņemt viesus  (17)

Papē atjaunotā tūrisma informācijas punkts “Dzintarvēji” ir nodots ekspluatācijā un gatavojas īpašai svētku dienai 8.jūnijā, kad skaistās telpas varēs uzņemt kā rucavniekus, tā Rucavas viesus. “Tagad ieejot “Dzintarvējos” pārņem neizsakām lepnums. Pat neticas, ka tas ir paveikts,” laikrakstam atklāj Attīstības nodaļas vadītāja Raimonda Ābelīte.

Ēkas atjaunošana ir projekta “Piekrastes zvejniecības kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana” aktivitāte. Atjaunošanas darbi uzsākti jau 2018.gada septembrī un nu telpas gatavas uzņemt viesus. R.Ābelīte stāsta, ka veicot darbus nekādi īpaši sarežģījumi neradās, ziemā darbi uz brīdi tika pārtraukti, jo laikapstākļu dēļ fasādes darbus veikt nebija iespējams. Atjaunošanas būvdarbi izmaksājuši 307 651 eiro, no kuriem Eiropas līdzfinansējums bija 226 711 eiro. Pārējo summu sedza Rucavas pašvaldība.

“Dzintarvēju” saknes meklējamas tālajā 1936.gadā, kad Liepājas rajona zvejnieku kooperatīva Papes nodaļa ar valdības atbalstu cēla plašu sālītavu ar leduspagrabu. No tā laika, iebraucot Papē, skaistā un lielā mūra jaunceltne ar šīfera jumtu neapšaubāmi piesaistīja uzmanību. Tur tika iekārtota zivju apstrādāšana, sālītava, noliktava un ledus pagrabs. Laikam ejot šīs telpas izmantoja arī zvejnieku kooperatīvs, kur zvejnieki varēja iegādāties visus nepieciešamos priekšmetus zvejai un ikdienas dzīvei. Jaunuzceltajā ēkā notika arī Ziemassvētku eglītes sarīkojumi zvejnieku bērniem. Nedaudz vēlāk ēkai tika izveidota piebūve, kur tika iekārtotas telpas dzīvoklim un veikalam.

Tūrisma informācijas punkta atklāšanas svētkos plānotas dažādas aktivitātes: zivju gatavošanas meistarklases ar pavāru Raimondu Zommeru, būs iespēja apskatīt muzikanta Pūķu Jāņa mūzikas instrumentu kolekciju un Alises Lūses ceļojošo fotoizstādi “Kurzemes takas”. Lustīgākas svinības darīs Rucavas novada vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Saksinis” un “Stendera ielas zēni”.