Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Pagaidām dzīvojamā vagonā Kazbuķu ģimene vēl nemīt, jo tajā nav nepieciešamo komunikāciju, taču Gaida Kazbuķe saka, ka drīzumā plānots pārcelties.
Foto: Andris Gertsons

06.02.2019 Dzīvos vagoniņā blakus krāsmatām  (20)

"Sakām milzīgu paldies visiem cilvēkiem, kuri mums palīdzēja un joprojām palīdz grūtajā brīdī, kad pēc ugunsgrēka zaudējām pajumti," – tā "Kurzemes Vārdam" sacīja lauku sētas "Kubili" saimniece Gaida Kazbuķe. Kaut arī pēc ugunsnelaimes mājas vietā joprojām ir krāsmatas, Kazbuķu ģimene, pateicoties cilvēku ziedojumiem, ir tikusi pie moderna dzīvojamā vagona, kas novietots turpat sētā.

Jau rakstījām, ka 14. decembrī Kazbuķu ģimeni piemeklēja ugunsnelaime, kuras dēļ no viņu dzīvojamās mājas palika pāri vien ārsienas un skurstenis. Ģimene bez atbalsta nepalika – palīdzēja gan Grobiņas novada dome, kas piešķīra dzīvokli un naudas pabalstu, gan labdarības organizācija "Tabitas sirds" un, protams, tuvinieki un draugi. "Paldies jāsaka visiem. Man bija pārsteigums, cik cilvēki ir izpalīdzīgi, jo mums atbalstu sniedza arī tādi ļaudis, kurus nemaz nepazinām," pastāsta G. Kazbuķe.

"Par saziedoto naudu varējām iegādāties dzīvojamo vagoniņu, kas uz mūsu mājām no Klaipēdas atceļoja janvāra vidū. Izskatījām dažādus sludinājumus, un šis izrādījās vispiemērotākais," izrādot vagoniņa telpas, teica saimniece. Viņa piebilda, ka tas neesot jauns un iegādāts par 7500 eiro. "Dzīvojamā istaba ir kopā ar virtuvi, taču ir atsevišķa tualete un duša, kā arī trīs guļamistabas, kurās, kad laiks kļūs mazliet siltāks un tiks pieslēgtas nepieciešamās komunikācijas – ūdens un elektrība, varēsim gulēt gan mēs, gan mūsu pieci bērni," teica G. Kazbuķe. Tāpat viņa pastāstīja, ka nodegusī dzīvojamā māja drīzumā tikšot nograuta, tad pamazām pašu spēkiem sākšot būvēt jaunu.

Saimniece joprojām ir sašutusi par apdrošinātāju rīcību, kas pēc ugunsgrēka neesot snieguši nekādu atbalstu, kaut arī viņi visu laiku godīgi maksājuši par apdrošināšanu. "Esmu pilnībā zaudējusi ticību šādām kompānijām un turpmāk vairs nevienu īpašumu neapdrošināšu. Tam nav nekādas jēgas, ja pat pēc šāda negadījuma mēs nedabūjām ne centa. Divu gadu laikā mums vēl ir iespējas apstrīdēt apdrošināšanas kompānijas "Gjensidige" lēmumu, taču tas ir sarežģīti – ir nepieciešami neatkarīgie eksperti, advokāts, tās ir papildu izmaksas," stāsta "Kubilu" saimniece.