Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.11.2018 Freimaņa Mārtiņdiena

Mārtiņdiena esot bijuši dziedātāja Mārtiņa Freimaņa mīļākie svētki, tādēļ šogad Aizputē Mārtiņdienas svinības 10.novembrī būs veltītas tautā iemīļotajam mūziķim.

Mārtiņš Freimanis savulaik aicinājis tuviniekus, cienājis ar gardumiem un vedis tos ķekatās, tādēļ draugi nolēmuši šo tradīciju turpināt. Mūziķa talanta cienītājiem šis ir īpašs gads, jo klajā nācis veltījumu albums un Daiga Mazvērsīte par Mārtiņa dzīvi ir sarakstījusi biogrāfisku grāmatu, kas tiks atklāta svētku laikā. Pasākumu programma ir bagātīga, turklāt līdztekus daudzajiem Mārtiņdienas pasākumiem, Aizputē visu dienu skanēs M.Freimaņa mūzika.

Skolēnu Jaunrades centrā tiks atvērta M.Freimaņa piemiņas istaba. Par godu mūziķim Aizputes vidusskolā visas dienas garumā varēs apskatīt foto izstādi “Kopā ar Mārtiņu”, Mākslas skolā tiks atklāta skolēnu zīmējumu izstāde “Dzīve kā košums” un “Ideju mājā” vietējie jaunieši dziedās Freimaņa dziesmas. Arī bez Arvīda Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis" šādā dienā neiztikt, to varēs skatīt Aizputes Kultūras namā. Filma uzskatāmi parāda gan to Mārtiņu, kuru redzēja un pazina visa Latvija, gan to, kurš dzīvoja ikdienas dzīvi, kad skatuves gaismas tika izslēgtas.

Misiņkalna kapsētā, kas ir M.Freimaņa atdusas vieta, puksten 15 paredzēts brīdis mūziķa piemiņai. Šajā vietā izvietots skaists akmens, kurā pieredzējušais tēlnieks un mūziķa draugs Uldis Zariņš kā simbolisku tēlu atveidojis Mārtiņa Freimaņa sirdi.

Nobeigumā, svētku kulminācijā, Aizputes novada sporta centrā “Lejaskurzeme” būs koncerts “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, kas šoruden ar izpārdotām koncertzālēm apceļojis visu Latviju. Jāsaka, ka koncerts gan nebūs bez maksas, bet ienākumi no pārdotajām biļetēm tiks novirzīti cēlam mērķim – neārstējami slimu bērnu aprūpes centra “Sapņu tilti” celtniecībai.

Pēc koncerta norisināsies Gaismas gājiens, kas sāksies Aizputes Sporta centrā. Ikviens aicināts ierasties ar savām svecītēm vai lāpām.