Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Daiga Liepiņa-Mathara, priecīgi stāvot pie noskatītā īpašuma pat neiedomājas, ka viņai to no degungala nocels pašvaldība. Jo vairāk tāpēc, ka nams stāvēja noplucis un nevienam nevajadzīgs daudzus gadus.
Foto: no personīgā arhīva

04.10.2019 Grobiņā taps jauna sociālā dienesta māja  (44)

„Vairāk kā gadu vecais doktorāts Lielajā ielā 58, Grobiņā stāvēja pārdošanā, nevienam to nevajadzēja. Tagad, kad man jau gandrīz mēnesi rokās ir mājas atslēgas un galva pilna idejām, ko īstenot grobiņnieku un tūrisma attīstības labā, dome piesaka pimpirkuma tiesības. Fui, liels, liels fui,” sašutusi ir Daiga Liepiņa-Matharu.

Izmantojot pirmpirkuma tiesības uz minēto nekustamo īpašumu, 26.septembra Grobiņas novada domes sēdē deputāti ar balsu skaitu par –13, pret– nav, atturas – 1, nobalsoja atsavināt šo īpašumu, lai turpināt attīstīt un paplašinās sociālās palīdzības sniegšanu novada iedzīvotājiem, laikrakstu informē Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore. Līgumā norādītā atsavināšanas summa ir 29 600 eiro.

„Jā, nekā nelikumīga tur nav, tomēr nervi, laiks, ieceres un izšķiesti naudas līdzekļi. Gribējās tur izveidot kultūras iestādi, kur iegriezties. Tagad galvenais, lai uztaisa kaut ko Grobiņas attīstībai, nevis privātmāju vai kādu dzertuvi,” piebilst D.Liepiņa-Matharu.

Pārstāvot Grobiņas novada domi, K. Pastore skaidro, ka D.Liepiņas-Matharu piedāvātais projekts pašvaldībai būtu ļoti simpātisks: „Ir tiešām žēl, ka radusies šāda situācija, tomēr pašvaldībai ir akūti nepieciešama māja sociālā dienesta vajadzībām. Šobrīd sociālais dienests, kurš pilda ļoti sensitīvas funkcijas un pieprasa personas datu aizsardzību, ir iekārtots tam nepiemērotā vietā - Grobiņas novada domes pirmajā stāvā, kur atrodas arī visi citi klientu apkalpošanas centri un jebkurš domē ienākušais redz, kurš stāv rindā uz sociālā dienestu. Tas nav savienojams ar Ministru kabineta noteikumu prasībām.”

Šim mērķim pašvaldība telpas meklējusi jau sen un šis bija gadījums, kad beidzot tirgū nonācis īpašuma par pieņemamu cenu.

„Turklāt, lai izpildītu noteiktās prasības šai ēkai ir jāatrodas nost no citu acīm. Nekustamais īpašums Lielajā ielā 58 atrodas funkcionāli izdevīgā vietā – blakus ēkā atrodas Grobiņas novada Bāriņtiesa, Grobiņas novada Pašvaldības policija, ar ko Sociālajam dienestam ir starpinstitucionālā sadarbība, tāpat netālu atrodas sabiedriskā autobusa pietura un plaša autostāvieta pie pilskalna.”

Pašvaldība apzinās, ka ēkā jāiegulda liels darbs, lai to savestu kārtībā. Šobrīd tiks kārtotas finanšu lietas un no tā atkarīgs, cik ātri Gobiņā būs jauna Sociālā dienesta ēka.

„Pirmpirkuma tiesības tiešām tiek reti izmantotas, šoreiz situācija bija spiedīga. No sirds novēlam, lai Daigai izdodas savus sapņus īstenot kādā citā ēkā,” piebilst domes pārstāve.