Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Krāslavas novada zemnieku saimniecībā "Kurmīši" saimnieks Ivars Geiba izrāda Kurzemes viesiem laukus, kur ievāc augus zāļu tējām. Šeit ir arī vaska šūnu un sveču ražotne.
Foto: Irina Gintere

02.05.2019 Gūst iedrošinājumu sasniegt iecerēto

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Liepājas konsultāciju biroja organizētajā pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgales saimniecībām un uzņēmumiem piedalījās 19 dalībnieki, pārstāvot Liepāju un Durbes, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Vaiņodes, Aizputes, Rucavas un Pāvilostas novadus.

LLKC Liepājas konsultāciju biroja vadītājs un uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs stāsta, ka brauciens bijis ļoti daudzpusīgs un interesants. „Brauciena laikā apmeklējām septiņas dažādas saimniecības un uzņēmumus. Rēzeknes novadā zvejnieku sētu „Zvejnieki”, SIA „BaltHarmonia”, ZS „Sīļusala” un biedrību „Latgolysgolds”, Viļānu novadā saimniecību „Obelisk Farm” un bioloģisko piena produktu ražotāju LPKS „Viļāni”, Krāslavas novadā – ZS “Kurmīši”,” paskaidro A. Kačanovs, norādot, ka ļoti interesanta un vērtīga bijusi iespēja satikt Ritu Tēraudu un viņas ģimeni, „Ritas ģimenei pieder viesu nams „Zaļā sala”, kurā nakšņojām brauciena laikā. Tas ir lielisks piemērs tam, ar kādu pozitīvismu un gaišumu var strādāt ne tikai sev, bet arī dot enerģiju apkārt esošajiem. Ar Ritas gādību iepazināmies arī ar uzņēmīgo mājražotāju Valentīnu Svarinsku, kas no saimniecībā izaudzētā gatavo dažādus garšvielu maisījumos un taisa arī citas interesantas lietas.” Apmeklētās saimniecības un uzņēmumi pārstāvēja arī dažādas citas darbības jomas, piemēram, augļkopību, ābolu un ogu sulu ražošanu, desu ražošanu un alus brūvēšanu senās tradīcijās, piena ražošanu un piena produkciju, kaņepju produkcijas ražošanu, zivju kūpināšanu, lauku tūrismu u.c.

Latgaliešu viesmīlību izbaudīja: pārstāvji no lauku saimniecībām, kas nodarbojas ar augļkopību, dārzeņu un puķu audzēšanu; mājražotāji, kuru darbības jomas ir piens, gaļa, maize un konditoreja; kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un mājražotāju amatnieku biedrības pārstāvji. „Fantastiski un enerģiski cilvēki, kas savu darbu dara no visas sirds, un no katra no viņiem arī daudz var mācīties. Kopā būšana un arī šādi braucieni ir lielisks sinerģijas modelis, kad arī paši dalībnieki, savstarpējā komunikācijā, pilnveido viens otru,” piebilst A. Kačanovs.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 2. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!