Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Publicitātes

05.06.2019 Idejas projektiem jādomā ātri  (1)

Šogad Vaiņodes novada domes ikgadējam projektu konkursam "Darīsim paši" noteikts ļoti īss pieteikšanās termiņš. Iedzīvotājiem savas idejas jāiesniedz līdz 14. jūnijam.

"Iespējams, ka īsāks termiņš ietekmēs pieteikumu iesniegšanu," spriež Vaiņodes novada domes projektu vadītājs Oskars Zvejs. "Citus gadus konkursu izsludināja jau martā – aprīlī. Taču šogad pašvaldība vēlu pieņēma budžetu, līdz tam konkursu nebija atļauts izsludināt. Par šādu termiņu lēma Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komiteja." Komitejas priekšsēdētāja Iveta Mame skaidro, ka konkursa vēlā izsludināšana saistīta ar to, ka aizkavējās valsts budžeta apstiprināšana un līdz ar to arī pašvaldības budžeta pieņemšana. "Šādu termiņu nolēmām tāpēc, lai cilvēki pagūtu īstenot savus projektus. Pārsvarā visi grib tos realizēt vasarā, kamēr ir jauks laiks, nevis ziemā," stāsta deputāte. Viņa uzskata, ka atsevišķos gadījumos varētu termiņu mainīt, ja tam būs objektīvi iemesli.

O. Zvejs stāsta, ka pieteikumi noteikti būšot, jo vismaz trīs cilvēki ir interesējušies jau iepriekš, vai un kad šogad izsludinās vietējo projektu konkursu. "Pieteikuma veidlapa ir vienkārša. Ja cilvēkam ideja jau ir, uzlikt uz papīra to būs viegli," viņš saka. Ja paredzētie līdzekļi netiks pilnībā izmantoti, viņaprāt, gada otrajā pusē varētu konkursu izsludināt atkārtoti.

Šogad, tāpat kā citus gadus, gan biedrības, gan nereģistrētas iedzīvotāju grupas var pieteikties finansējumam publisku pasākumu vai publiski pieejamas infrastruktūras uzlabošanai. Projekti saņems augstāku vērtējumu, ja tajos vairāk darbosies paši dalībnieki, ieguldot savu darbu, vai arī projektam būs plaša ietekme un lielāka mērķauditorija. Kopējais finansējuma apjoms ir 3500 eiro, vienam projektam maksimāli pieejamā summa ir 700 eiro.