Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

13.08.2018 Iesaista nākotnes ieceru apspriešanā  (1)

Pāvilostas un Grobiņas novada pašvaldības aicina iedzīvotājus iesaistīties jaunu ieceru apspriešanā. Pāvilostā diskutēs par pašvaldības dāvanu valsts simtgadē, bet Grobiņas novada Tāšos notiks informatīva sanāksme par dabas lieguma "Tāšu ezers" dabas aizsardzības plāna izstrādes uzsākšanu.

Pāvilostas novada iedzīvotāji var piedalīties sabiedriskajā apspriešanā par jauno centra pulksteni un laukuma labiekārtošanu Dzintaru un Tirgus ielu krustojumā, kas paredzēts kā pašvaldības dāvana Latvijas valsts simtgadē. Apspriešana notiks otrdien, 14. augustā, pulksten 16 novada domē. Savas skices, kā arī redzējumu par centra laukumu un pulksteni prezentēs pašvaldības ainavu arhitekte Anda Uzare.

Sanāksme par dabas lieguma dabas aizsardzības plāna izstrādes uzsākšanu notiks trešdien, 15. augustā, pulksten 16 Tāšu muižā. Klātesošos iepazīstinās ar dabas lieguma "Tāšu ezers" dabas aizsardzības plāna izstrādi turpmākajam 15 gadu periodam. Darbu veiks SIA "Enviroprojekts".

"Plāna izstrādi uzsākām, jo šobrīd ar Lauku atbalsta dienesta projekta palīdzību mums paredzēts tīrīt pašvaldības koplietošanā esošo Zoņu grāvi, kas ietek Tāšu ezerā. Šī projekta risinājums apstājas pie tā, ka ezers ir "Natura 2000" teritorija, un tālāk bez šī plāna mēs neko nevaram darīt," stāsta Grobiņas novada pašvaldības projektu vadītāja Maira Melvere. Dabas lieguma kopējā platība ir 271 ha, tas dibināts 2004. gadā.

Plāna izstrādes procesā pusotra gada laikā paredzētas vēl vairākas sanāksmes. Pirmās sapulces galvenais uzdevums ir katram izteikt savu viedokli, ko viņš vēlētos redzēt pie Tāšu ezera saistībā ar tūrismu, lauksaimniecību vai zivsaimniecību. "Mēs ļoti gribētu dzirdēt ne tikai piegulošo teritoriju īpašnieku, bet arī citu cilvēku viedokli, jo pašvaldība vēlas attīstīt Tāšu ezeru," uzsver M. Melvere. "Ezeram ir iespējams piesaistīt Eiropas naudu. Un, ja mēs iekļausim pēc iespējas vairāk lietu Dabas aizsardzības plānā, pēc tam būs daudz vieglāk to realizēt." Tālākie pašvaldības plāni attiecībā uz Tāšu ezeru pagaidām gan vēl esot miglā tīti, bet ir doma tai piederošajās zemēs attīstīt tūrismu.