Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

16.05.2018 Īstenos paši savas idejas

Aizputes novada dome sadarbībā ar Šveices Švercenbahas pilsētas pašvaldību un Aizputes novada jauniešu "Ideju māju" izsludina jauniešu iniciatīvu konkursu, informē jauniešu mājas vadītāja Ance Tīmane.

Projektu konkursu finansē Švercenbahas pašvaldība ar mērķi veicināt Aizputes novada jauniešu iniciatīvu un līdzdalību sabiedriskos procesos un veicināt pasākumu pieejamību jaunajiem cilvēkiem. "No jauniešiem gaidām, lai viņi piesaka un īsteno paši savas idejas, nevis gaida, ka kāds cits iedos vai noliks priekšā. Jauniešos ir tiešām liels spēks, bet ne vienmēr viņi nāk ar savu iniciatīvu," savās domās dalās "Ideju mājas" vadītāja.

Švercenbaha jau ilgus gadus ir Aizputes sadraudzības pilsēta. Līdz šim Aizputei no Švercenbahas pašvaldības ir nākuši mērķziedojumi sociāliem mērķiem. Šis ir pirmais mērķziedojums, kas orientēts tieši uz jauniešiem, un ir nolemts to izlietot, aicinot jauniešus piedalīties projektu konkursā.

Kopumā plānots atbalstīt sešus projektus, katram paredzot līdz 170 eiro finansējumu. Ja tiks iesniegti pieteikumi par mazāku summu, tad radīsies iespēja apstiprināt vairāk projektu. To īstenošana norisināsies no jūlija līdz oktobrim. "Doma ir tāda, ka jaunieši konkursa ietvaros uzrakstīs projektiņu un tad to paši arī realizēs," stāsta A. Tīmane. "Pārsvarā tie būs pasākumi, nevis vides labiekārtošanas darbi vai kas tamlīdzīgs. Vēlamies, lai jaunieši nepērk kādas ļoti taustāmas lietas, bet tiešām organizē pasākumus. Arī to naudiņu uz rokas nedosim. Paredzēts, ka viņi nāks pie mums ar rēķiniem un mēs tos apmaksāsim."

Projektu pieteikumus iesniegt aicināti 13 līdz 30 gadus veci jaunieši līdz 20. jūnijam Aizputes jauniešu "Ideju mājā" vai elektroniski.