Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Vecāku padomju pārstāvji Daina Trumpika no Rucavas skolas un Andris Alksnis no Sikšņiem nesagaidīja atbildes uz saviem jautājumiem. "Ko mums vairāk vajag – skaistumu no ārpuses vai drošību iekšā?" viņi gribēja zināt.
Foto: Ģirts Gertsons

11.10.2017 Jāizlemj – visu vai neko  (25)

Sapulcē pirmdienas vakarā Rucavas novada domes deputāti, pašvaldības amatpersonas, pieaicinātie eksperti un aptuveni 30 iedzīvotāju apsprieda pašvaldības ieplānoto Rucavas pamatskolas siltināšanas projektu. Jau rīt ārkārtas domes sēdē deputātiem būs jāpieņem lēmums, vai uzsākt teju pusmiljona eiro vērto projektu. Tā realizācijas saistību apjoms pašvaldībai būtu 173 tūkstoši eiro, ņemot kredītu Valsts kasē uz desmit gadiem.

Rucavas pamatskolas siltināšanas projektu prezentēja pašvaldības izpilddirektors Edgars Bertrams un Attīstības nodaļas vadītāja Raimonda Ābelīte. Līdzekļus energoefektivitātes paaugstināšanai un gāzu emisijas samazināšanai iespējams dabūt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. "Varam dabūt ES finansējumu 285 tūkstošus eiro, projekts jārealizē līdz 2020. gada beigām. Ministru kabineta noteikumi nosaka prasības, kas pēc projekta realizācijas ir jāsasniedz – jāsamazinās siltuma patēriņam, salīdzinot ar iepriekš veikto ēkas energoauditu. Kopējais siltuma ietaupījums plānots 54,24 procenti. Saskaņā ar projektētāju izstrādāto tāmi projekta kopējās izmaksas ir 458 031,86 eiro," atklāja R. Ābelīte.

"Ja vēlamies īstenot šo projektu, mums ir jāņem 173 tūkstoši aizņēmums. Kāpēc tas viss ir jādara? Tehniskajā dokumentācijā redzams, ka paredzēta ēkas fasādes un bēniņu siltināšana, cokola, jumta atjaunošana, jānomaina visi logi, durvis un lūkas. Ugunsdrošības kāpnēm pretī ir jāierīko ugunsdroši alumīnija logi. Plānots pilnībā nomainīt visu apkures sistēmu. Šobrīd tā saistīta ar saieta namu, atslēgt nav iespējams, tur rodas lieli siltuma zudumi," projektu skaidroja E. Bertrams. Lai arī vecie radiatori silda labi, tie ir jāmaina, jo nav regulējami.

Sapulcē piedalījās abu skolu vecāku padomju pārstāvji. Daina Trumpika no Rucavas pamatskolas pauda vecāku prasības pašvaldībai – skolas jumta siltināšana, logu nomaiņa un ugunsdrošie logi pie kāpnēm. "Nevajag tik plašu projektu. Lūdzam deputātus ik gadu rast iespēju atvēlēt naudu vienam siltināšanas projektam."

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 11. oktobra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!