Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Suņi ir aprūpēti un paēduši. Priekules novada pašvaldība pašlaik nesaskata nepieciešamību iejaukties konfliktā starp kaimiņienēm.
Foto: Andris Gertsons

16.05.2018 Kaimiņu būšana ar suņiem  (1)

Dzīvojamajā mājā "Auderi" Priekules pagastā izcēlušies suņu nemieri starp divām kaimiņienēm. Silvija Mame sūdzas par traucējošiem suņiem apakšstāvā un apgalvo, ka tādā mājā dzīvot esot kā dzīvnieku patversmē. Taču suņu īpašniece Sarmīte Jumace ar asarām acīs aizstāv savus mājdzīvniekus. "Kurzemes Vārda" sastaptie kaimiņi pauž viedokli, ka suņi te nevienam citam netraucējot, cilvēkiem virsū neskrienot un nerejot visas dienas garumā.

Pēc kaimiņienes teiktā, S. Jumacei šobrīd esot seši suņi. Divi uzturoties stallītī, bet četri – dzīvoklī. Ienākot pa "Auderu" ārdurvīm, runājot ar iemītniekiem un klaudzinot pie dzīvokļa, nekāda suņu riešana nav dzirdama. "Katru minūti jau nebūs tas troksnis," saka S. Mame. Viņa esot sūdzējusies Priekules novada domes vadībai. "Nav nekādas nozīmes. Nereaģē. Vai tad nav nekāda likuma, kas aizliedz turēt mājā tik daudz suņu?"

Klauvējot pie Sarmītes Jumaces dzīvokļa durvīm, no tā atskan riešana. Suņi pabrīdina par svešiniekiem, pēc tam iestājas klusums. Virtuvē aiz aizvērtām durvīm atrodas trīs dzīvnieki. "Pilnīgas muļķības!" augšējās kaimiņienes pārmetumus komentē S. Jumace. "Ne tie suņi rej augu dienu un nakti, ne kādu aiztiek.

Neredz vajadzību iejaukties Normatīvie akti nenosaka nekādus ierobežojumus, cik mājdzīvnieku drīkst turēt daudzdzīvokļu mājā, stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 16. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!