Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ejot kājām gar jūru, ir grūti orientēties, kur atrodies un cik tālu vēl jāiet. Tūristiem tagad palīdzēs "Jūrtakas" norādes.
Foto: Egons Zīverts

14.01.2019 Kājām no Nidas līdz Tallinai  (2)

Jūras piekrastes pārgājienu cienītāji, kuru skaits ik gadu pieaug arī mūspusē, kājāmgājēju maršrutu plānošanā tagad var izmantot tikko izdoto "Jūrtakas" pārgājiena maršruta tūristu brošūru un karti. 1200 kilometru garais pārgājiena maršruts no Latvijas un Lietuvas robežas Nidā līdz pat Igaunijas galvaspilsētai Tallinai tagad ir iekļauts Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršruta tīklā E9, informē "Lauku ceļotāja" pārstāvis, "Jūrtakas" idejas autors Juris Smaļinskis.

Brošūra iepazīstina ar Baltijas jūras piekrastes pārgājienu maršrutu. Jebkura no tā 60 dienām var tikt izvēlēta par atsevišķu pārgājienu vai tās iespējams kombinēt. Vienas maršruta dienas paredzētais veicamais attālums ir ap 20 km. Kopējais maršruts ir iedalīts 8 reģionos, kas ļauj atklāt jūras piekrastes dažādību un ļauj ceļotājiem izvēlēties sev vēlamo. Brošūra drukāta veidā būs latviešu, angļu, vācu, igauņu un somu valodā. Mājas lapā celotajs.lv brošūra pieejama arī krievu valodā.

Pagājušajā gadā asociācija "Lauku ceļotājs" kopā ar Kurzemes plānošanas reģionu un brīvprātīgajiem ar zili baltajām "Jūrtakas" uzlīmēm marķēja maršrutu Dižjūras posmā, uzstādīja norādes un informatīvās zīmes. Pārgājiena posms gar Latvijas jūras piekrasti plānots kā 30 dienu posms un ir 581 kilometru garš. Tas iedalīts četros apakšposmos - Dižjūra, Mazjūra, Rīga un Vidzeme. Pie katras maršruta dienas atrodami noderīgi apraksti un praktiska informācija - maršruta attēlojums kartē, apskates objekti, maršruta garums un ilgums, grūtības pakāpe, nakšņošanas un ēšanas vietas un iedvesmojošas fotogrāfijas. "Jūrtakas" posms Igaunijā arī plānots 30 dienām.

Šogad jau otro reizi notiks starptautiskais Baltijas jūras piekrastes pārgājiens "Coastline trek". Liepājā tas startēs 19. maijā, Klaipēdā, Lietuvā - 21. septembrī, liecina informācija tā rīkotāju "Trenkturas" mājas lapā. Liepājas posmā pērn piedalījās ap pieciem tūkstošiem cilvēku.