Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.05.2019 Katrai puķei savs skaistums

Atraitnītes, leduspuķītes, begonijas, petūnijas, balzamīnes, nokarenās un stāvās pelargonijas, – puķu klāsts "Priekules dārzniecības" siltumnīcās ir tik raibs, ka pat saimniekam nav viegli uzreiz visas aptvert. Te audzē arī dārzeņus, taču pašlaik cilvēki šeit galvenokārt iegriežas pēc skaistas rotas dobēm, balkoniem vai palodzēm. Puķēm galvenais ir laba zeme, zina teikt dārzniecības saimnieks Edgars Sokolovskis, kurš par siltumnīcām rūpējas kopā ar dēlu Gundaru.

Darbs dārzniecībā norit pilnā sparā jau ilgi pirms tam, kad acis sāk priecēt daudzveidīgie ziedi. Sezona sākas martā. Pirmās audzējot atraitnītes, kas nebīstas aukstuma. "Tās ir ziemcietīgas puķes. Senos laikos rudenī sēja, izziemināja, un pavasarī tās jau zied. Ja ir sals, drusku noliecas, bet uzreiz paceļas atpakaļ. Tā ir pirmā puķe, ko var izstādīt," stāsta E. Sokolovskis. Pavasara aukstajās naktīs siltumnīca jākurina, bet dienā kļūst par karstu un jāver logi vaļā.

Kas tagad modē dārzos, saimnieks nemākot teikt, jo tas esot gaumes un ieraduma jautājums. "Pelargonijas vienmēr labi pērk, jo tās balkonu kastēs ir izturīgas, panes vēju un zied līdz rudenim. Lielākā daļa pircēju jau zina, ko grib. Atnāk un prasa – man to, tas man patika, tas man ļoti labi auga. Ja vaicā padomu, tad iesaku, kuras puķes labi saaug kopā un sader pēc krāsām. Cits izstaigā visu un apmulst, jo nezina, ko izvēlēties," smejas Edgars.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 7. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!