Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

"Gribam, lai pagasta jubileja būtu tikpat īpaši svētki kā valsts simtgade," saka Agija Kaunese.
Foto: Ģirts Gertsons

07.02.2019 Labās lietas nerodas aiz stūra  (14)

Dunikas pagasta pārvaldes vadītājas amatā Agija Kaunese ir kopš pagājušā gada novembra. Izvēli šeit strādāt viņa rudenī pamatoja ar vēlmi būt tuvāk laukiem un cilvēkiem un tagad atzīst, ka šeit esot ļoti laba vide." Gan darbā ir labi, gan apkārt ir skaistas ainavas," viņa saka. Jāgaida Rucavas novada budžeta apstiprināšana, taču galvenie šī gada mērķi jaunajai pārvaldniecei ir skaidri. Šogad arī jānosvin Dunikas pagasta simtgade.

Dunikas pagastā šogad esot divi lieli mērķi. Viens ir gružu apsaimniekošana Ječos. "Problēmu esam sadzirdējuši no vasaras māju iemītniekiem - grāvmalas ir pilnas ar gružiem. Gribam šovasar visu savest kārtībā. Skaidrs, ka gružo paši, diez vai kāds no Liepājas brauc un izgāž savus sadzīves atkritumus. Noteikti aicināsim iedzīvotājus slēgt terminētos līgumus ar gružu apsaimniekotājiem. Mums tomēr katram pašam ir jārūpējas par apkārtējo vidi," uzsver A. Kaunese.

Otra lielā mērķa īstenošanai šovasar būšot vien aizsākums. Ir jāsakārto dzīvokļu apsaimniekošana. "Ir pašvaldības dzīvokļi un privatizētie, bet mājas nosacīti apsaimnieko pašvaldība. To arī likums neatļauj. Viss lēnām jāceļ gaisā, jāizskaidro cilvēkiem," saka pārvaldniece. Pagastā vienlaikus ir gan dzīvokļu rinda, gan tukši mājokļi, taču tie ir privatizēti. Ir arī viena aizlaista daudzdzīvokļu ēka, kas stāv tukša, neesot iespējams ar pašvaldības līdzekļiem to izremontēt.

A. Kaunese iepriekš strādājusi kultūras un izglītības laukā, bet tagad jārisina kanalizācijas un ceļu jautājumi. "Bija grūti, nenoliegšu, ir ļoti daudz izaicinājumu, jāapgūst vēl daudz informācijas," viņa saka. "Bet nekas nav neiespējams. Pārrunās man vaicāja, - ja tu nevarēsi to un to? Atbildēju, ka mute man ir un paprasīt varu. Labās lietas rodas diskutējot, nevis kaut kur aiz stūra. Kultūras joma arī nav nekas vienveidīgs. Bija jātur rokā skrūve un skrūvgriezis un jādomā par tehniskām lietām. Iepriekšējā pieredze man palīdz."

Cilvēki uz pagastmāju pamazām sākot nākt. "Tā nav liela tendence, ir biklums. Ceru, ka tas pāries. Bet arī apbraukājot vientuļos pensionārus, daudzas lietas tiek izrunātas. Vienmēr aicinu nākt un runāt, ja ir problēmas. Līdz šim nav bijusi liela senioru aktivitāte. Esmu runājusi ar jauno Tautas nama vadītāju Landru Valdmani, ka pamazām sāksim viņus iekustināt. Ir lietas, ko varu palīdzēt no savas pieredzes. Jauniešu centrā notiek aktivitātes, ir doma par vasaras nometnēm un jauniešu nodarbinātību vasarā," stāsta A. Kaunese.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 7. februāra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!